Per didelis išmetamų teršalų kiekis, kaip pagerinti rodiklius? - Autura

Kaip sumažinti dūmingumą?

Kaip sumažinti dūmingumą?

Reikalavimai dėl oro taršos vis griežtėja. Automobilių gamintojai sprendžia ir stengiasi atitikti vis didesnius reikalavimus ”kišdami” į naujus automoblius vis daugiau įvairių sistemų..

Žinoma naujas automobilis retai kada susidurs su problema varant techninę apžiūrą dėl taršos ar dūmingumo. Bet ką daryti daugumai kurie eksploatuoja senesnius automobilius ir jeigu prieš kelis metus praėjai CO2 ant ribos, tai dabar jau klausimas ar pavyks.. ir tada krūva reikalų.

Klausimas kaip sumažinti automobilio dūmingumą?

Pirmiausia tai žiūrint kokie tie dūmai, nes skirtingos spalvos dūmai praneša apie skirtingas problemas. Esame jau rašę apie melsvus dūmus, galite paskaityti čia. Taip pat rašėme ir apie juodus dūmus, galite daugiau info rasti čia.  

Bet dabar bendrai pabandykime apžvelgti kas padėtų pamažinti išmetamų dūmų bei taršalų kiekį :

  • Oro filtras – dyzeliniam varikliui pirmiausia reikia tam tikro oro kiekio, kad jis patektų į degimo kamerą, o tada kuro purkštukai purškia dyzelinį kurą, kad susimaišytų su juo. Dyzelino degimo proceso rezultatas bus anglies dioksido ir vandens išmetimas. Jei degimo kameroje buvo pakankamai oro, po degimo proceso automobilis neišmes daug matomų dūmų. Bet jei orui sunku prasiskverbti pro oro filtrą, nes jis užsikimšęs, tada kameroje jo nebus pakankamai. Taip susidarys mišinys, kuriame bus daugiau degalų nei oro, o tai reiškia, kad sudeginama daugiau kuro. Jei sudegs daugiau degalų, bus daugiau matomų dūmų. Todėl pirmiausia ką turėtumėt padaryti tai nedelsdami išvalykite arba pakeiskite oro filtrą ypač jei tą darėte senokai.
  • EGR vožtuvas – išmetamųjų dujų recirkuliacijos vožtuvas jau kurį laiką naudojamas naujesniuose dyzeliniuose automobiliuose. Šio vožtuvo paskirtis – grąžinti išmetamąsias dujas iš variklio atgal į degimo kamerą, kad jas būtų galima pakartotinai panaudoti ir sudeginti. Tai galiausiai sumažina jūsų transporto priemonės išmetamų teršalų kiekį. Tačiau jei EGR vožtuvas blogai veikia, jis nesugebės recirkuliuoti išmetamųjų teršalų. Dėl to jūsų automobilis skleis daugiau matomų  dūmų. Šią problemą galite išspręsti suremontuodami arba pakeisdami EGR vožtuvą.
  • Degalų įpurškimo laikas– dyzeliniu varikliu varomos transporto priemonės purkštukai turi būti subalansuoti ir sureguliuoti tinkamai. Jei purkštukas nesugeba išpurkšti reikiamo kuro kiekio į kamerą tiksliai tinkamu laiku, jis gadina visą degimo procesą. Patikrinkite, ar purkštukai nėra per daug susidėvėję arba nesuderinti. Jei taip, nedelsdami išvalykite, suremontuokite arba pakeiskite juos. Taip pat galite patikrinti savo automobilio kompiuterį, kad įsitikintumėte, jog nėra programinių problemų dėl laiko nustatymo.
  • Variklyje susikaupusios nuosėdos – dyzeliniai varikliai neišliks sveiki amžinai. Jei varikliui jau daug metų ir “solidus” kilometražas, greičiausiai jūsų variklio degimo kameroje susikaupė anglies nuosėdos. Galite sumažinti susikaupimo tikimybę, į dyzelinį kurą pildami specialius kuro priedus. Šie kuro priedai išvalys šias nuosėdas iš tokių vietų kaip degimo kamera, purkštukai. Įprastai dyzelinis kuras nėra sumaišytas su kuro sistemos valikliais, todėl jį turite įnaudoti patys. Priešingu atveju dėl besikaupiančių nuosėdų susidarys daugiau dūmų.
  • Turbokompresorius –Turbina padidina galią, nes į degimo kamerą patenka daugiau oro. Tačiau turbokompresoriui taip pat reikia daugiau degalų, ypač kai bandote įsibėgėti. Kartais dėl viso šio papildomo kuro aksceleravimo metu išmetami dūmai. Geriausias dalykas, kurį čia galite padaryti, tai turėti tvarkingą katalizatorių, kuris padės kiek įmanoma sumažinti išmetamų teršalų kiekį.

Iš viso to išplaukia paprasta išvada – tiesiog prižiūrėkite automobilį, laiku atlikite aptarnavimus, naudokite kokybiškus kuro priedus - dūmingumas ir tarša tikrai greitai neatsiras.

Kaip prižiūrėti automobilį, kad kuo mažiau terštų aplinką ?

Jeigu susidūrėte su dideliu dūmingumu ar išmetamų teršalų kiekiu - kreipkitės į Autura. Padėsime nustatyti automobilio taršumo problemas ir jas išspręsti.

Daugiau naujienų