ECU valdymo blokų remapingas - Autura

ECU valdymo blokų remapingas

Vadinamas remapingas, "čipavimas", variklio "čiptiuningas" visa tai - Automobilio galios didinimas.

Kokie privalumai ir rizika susijusi su variklio galios didinimu (remapu) ?

Daugeliui vis dar iki galo tiksliai nėra aišku kas tas galios didinimas, remapingas ar čipavimas. Kadangi informacijos šia tema tikrai netrūksta, pasistengsime trumpai ir konkrečiai.

Kad automobilio variklyje sklandžiai vyktų visi procesai kažkas turi būti už tai atsakingas. Šiuo atveju tai yra ECU blokas (Electronic Control Unit), variklio "smegenys". Būtent šis blokas tai parametrų rinkinys kuris atsakingas už visus vykstančius procesus, kad viskas vyktų tam tikru metu, užtruktų tiek kiek reikia ir t.t

Taigi pats variklis gamina galią degimo proceso metu, o ECU valdymo blokas padeda viską tinkamai vykdyti, kad ta galia ir jos "gamyba" būtų tiksliai paskirstyta.

Žinome, kad ECU yra valdymo blokas kuris turi eilę parametrų. O, ECU remapingas tai variklio galios sukėlimas modifikuojant, perprogramuojant tuos procesų parametrus. Automobiliui išvažiavus iš gamyklos jo parametrai galima sakyti yra gerokai pažeminti, vien tam, kad pasiekti tam tikrus gamintojo produkto planavimo tikslus. Šiai dienai automobilių variklio efektyvumą riboja ne kažkokie mechaniniai veiksniai, o būtent ECU valdymo blokas ir jo parametrai.

Labai svarbu suprasti, kad automobilio programinė įranga NĖRA PAKEIČIAMA atliekant remapingą. Automobilio varikliai turi gana didelius rezervus efektyvumui didinti. Kai tai suprasite, neabėjotinai norėsite pasigerinti variklio parametrus Auturoje!

Čipavimo, ECU remapo Privalumai ir Trūkumai?

Kokie variklio čipavimo privalumai?

  • Dauguma remapingą renkasi tam, kad padidintų efektyvumą, trauką ir ekonomiją ;
  • Padidės variklio galia ir sukimo momentas ;
  • Sumažės kuro sąnaudos, nes variklis trauks lengviau ;
  • Bus pagerintas degimo laikas ir oro srauto padavimas ;
  • Pagerės degalų mišinio kokybė ;
  • Startuosite lengviau ir akseleracija taps jautresnė ;
  • Aplenkimo manevrai taps ženkliai sklandesni ;

Kokie ECU remapingo trūkumai?

Realiai iš patirties galime pasakyti, kad TINKAMAI ir PROFESIONALIAI atliktas variklio galios didinimas neturės jokios neigiamos įtakos. Kai kurie žmonės atvykę pas mus į Auturą daryti remapingą vis dar turi nedidelių abejonių, kad remapas gali sukelti kažkokių papildomų bėdų varikliui. Drąsiai galite nusiraminti- taip galios didinimas sukelia šiek tiek papildomos "įtampos" varikliui, bet ji visiškai nepavojinga jei tinkamai atliekama. Mes Auturoje atlikdami remapingą naudojame tik sertifikuotą įrangą, patys dalyvaujame mokymuose, nuolat tobuliname žinias. Atlikę remapingą visada atidžiai patikriname temperatūras ir slėgius ar jie neviršija leistinų parametrų. 

Kiek kainuoja čipavimas/remapas?

Viskas priklauso nuo automobilio modelio, variklio modifikacijos. Principe orientuokitės grubiai ~200eur -250eur. Taip pat yra skirtingų tipų galios didinimai - Economy Tuning, Stage 1 Tuning, Stage 2 Tuning, Stage 3 Tuning. Viskas vėl priklauso nuo automobilio. Jeigu neesate tikras ką tiksliai reikėtų rinktis, kiek galima padidinti galią - skambinkite arba rašykit mums į Auturą ir gausite nemokamą tinkamą konsultaciją.

Autura yra Britanijos kompanijos "AvonTuning" atstovai. Norite sužinoti kiek AG/KW galima "pakelti" Jūsų automobiliui ? spauskite ČIA.   

Visada astižvelkite ir į įprastinę variklio priežiūrą. Tinkamai prižiūrimo variklio galia neturi būti prarandama.

Rekomenduojame naudoti ir įsigyti Autura el.parduotuvėje: