Benzininių purkštukų patikra - Autura

Benzininių purkštukų patikra

Autura servise atliksime pilną ir profesionalia benzininių purkštukų patikrą. Patikrinsime ir pilnai restauruosime. Suteiksime garantijas

Benzininių purkštukų aptarnavimas, patikra

Benzino purkštukai yra vienas iš pagrindinių komponentų į kuriuos reikia atsižvelgti diagnozuojant bet kuriuos degimo sistemos gedimus, ypač jei problemos yra susijusios su variklio darbu, degalų ekonomija, išmetamųjų teršalų kiekiu ir lamda sensoriaus arba katalizatoriaus gedimais.

Benzino purkštuvai užtikrina tikslų ir efektyvų degalų įšpurškimą bei efektyvų variklio dabą.
Kuro mišinio sudarymo ir degalų sudeginimo kokybė yra ne tik galios ir suvartojimo rodiklis, bet ir aplinkosaugos problema.

ASNU-Benzininiu-purkstuku-patikra

Benzininiai purkštuvai turi tris pagrindinius kontroliuojamus parametrus:

1) Kuro kiekis: - Visi purkštukai turi tiekti/dozuoti tiksliai tą patį degalų kiekį kuris gali skirtis, priklausomai nuo variklio ir purkštuko gamintojo.

2) Kuro išpurškimo forma: -  turi dvi funkcijas :

a)  kuro paskirstymas, kurį nusako išpurškimo kryptis, srauto forma (puokštė) ir taškas kuriame degalai pradedami purkšti. Jei purkštuvai purškia degalus ne tame pačiame taške, oro ir degalų santykis pasikeičia ir atsiranda disbalansas t.y. netolygus variklio darbas.

b)  kuro išskaidymas, kuo mažesni kuro lašeliai tuo efektyvesnis kuro sudeginimas, todėl iš purkštukų reikalaujama tikslesnių tolerancijų.

 3) Purkštuko sandarumas: – hidraulinio bandymo metu purkštuvai turi neleisti kuro, nelašėti ir nedrėgti.

Tikrinami benzino purkštuvų parametrai su ASNU diagnostikos įranga, patikros eiga:

Visų pirma su ASNU diagnostiko stendo pagalba atliekama vizualinė išpurškimo kokybės patikra. Šis parametras tikrinamas lyginant testuojamus purkštukus tarpusavyje pagal išpurškimo dažnį, srauto dinamiką ir išpurškimo formą.

Toliau, imituojamas vidaus degimo variklio veikimas tuščiąja eiga, vidutinėmis ir maksimaliomis apkrovomis, tikriname išpurškiamo kuro kiekį ir srauto vienodumą.
Be to, purkštukai patikrinami ir esant ribiniams režimams:

„Flow“ režimas - purkštukas atidarytas ir neužsidaro per 30 s.
Vienodas užpildymas šiame režime rodo vienodą purkštukų hidraulinį atsparumą. Šis režimas leidžia įvertinti purkštukų filtrų užterštumą ir vidinių nuosėdų buvimą.

„Aukšto dažnio“ režimas

Kai dirbama daug didesniu nei maksimalus sukimosi dažnis (7500–10000 aps./min.), Išryškėja inercijos poveikis purkštukų apkrovai, vožtuvo užkimšimui trumpalaikėmis sąlygomis atviroje / uždarytoje padėtyje.

 

Tikrindami benzino įpurškimo purkštukus, atliekame šiuos veiksmus:

  • Vizualinė apžiūra, defektų ir pažeidimų nustatymas;
  • Nuotėkių hidraulinis bandymas;
  • Išpurškimo kokybės vertinimas;
  • Tikrinamas elekromagnetnis atsparumas ir induktyvumas;
  • Testuojame išpurkškimą skirtingais dažniais ir režimais;
  • Patikriname maksimalius režimus („kiekio“, „aukšto dažnio“ režimą).

Tik atlikę visą kompleksą testavimų galime spręsti apie purkštuvų darbą . Tinkamais laikomi purkštuvai, kurių tarpusavio nuokrypis yra ne didesnis kaip +/- 5%.

Be to, kas išdėstyta aukščiau, puršktuvams atliekamas ultragarsinis valymas, filtriukų ir sandarinimo tarpiklių keitimas.