DPF filtrų patikra - Autura

DPF filtrų patikra

DPF filtrų patikrą - BŪTINA ATLIKTI

Tikriausiai jau žinote, kad DPF (kietųjų dalelių filtrų sistema) filtras mažina taršą.. Bet reikėtų truputį dar info pridėti prie viso to. 

Dyzeliniai automobiliai "gamina" daug suodžių, tai kietos dalelės kurios teršia aplinką ir be abejo kenkia kvėpavimo takams. Tad visi modernesni, naujesni automobiliai yra aprūpinti būtent DPF filtru, kurio pagrindinis tikslas yra stabdyti šiuos suodžius. Bet ar DPF filtras tikrai surenka visus išmetamus suodžius? - Galima teigti- surenka, bet tikrai ne 100proc.. Gal ~80proc ir sustabdo taršumą, beto DPF efektyvumas priklauso ir nuo to kaip dažnai "išsituština" DPF filtras. Jam reguliariai neišsivalius, taršumo sustabdymo efektyvumas ženkliai mažėja.DPF filtrų patikra Autura

DPF Regeneracija - Kas tai yra?

Taigi suodžių filtras, kas kažkiek laiko turi išsivalyti, antraip surinktas kietųjų dalelių kiekis jį užkimštų. Procesas kurio metu pats DPF filtras valosi, vadinamas REGENERACIJA. Paprastai tai yra pasyvus procesas, ir jis vyksta pasiekus tam tikrą temperatūrą išmetimo sistemoje. Dažniausiai tai vyksta važiuojant ilgesnius atstumus - greitkelyje. 

Kadangi dauguma automobilius eksploatuoja miestuose, ir jų kelionės būna pakankamai trumpos ir neretai net nepasiekia reikalingos temperatūros - automobilių sistema automatiškai pradeda vykdyti AKTYVIĄ DPF regeneraciją. Ji vykdoma kas ~500km. Tokį regeneracijos procesą nesunkiai atpažinsite iš garsiai veikiančių variklio ventiliatorių, ompiuteris rodo padidėjusias kuro sąnaudas, pakyla variklio apsukos laisvoje eigoje. Šis aktyvios regeneracijos procesas trunka apie 10min.

Labai svarbus dalykas tas, kad prasidėjusi regeneracija turi įvykti pilnai. Jai prasidėjus, bet automobiliui sustojus nesibaigus regeneracijai, ji nebus efektyvi. Ji netgi pakenks DPF filtrui.

Pastebėjus, kad prasidėjo automobilio DPF filtro regeneracija, rekomenduojame bent 10min važiuoti didesniu nei 50-60km/h greičiu išlaikant variklio apsukas 2000 aps./min.

Kaip vyksta Regeneracija?

Išmetimo sistema pasiekia tam tikrą aukštą temperatūrą ir prasideda regeneracija (suodžių deginimo procesas). Jos metu DPF filtre esantys suodžiai - "sudeginami" iki pelenų. Jų lieka labai mažas kiekis. Čia reikėtų paminėti, kad pelenai iš sistemos nepasišalina, jeigu juos norima pašalinti reikalinga DPF filtrą atiduoti Autura specialistams, kurie jį tinkamai išvalys specialiose staklėse FF_Soliution.

 

Per kiek laiko užsikemša DPF filtras?

Teisingai eksploatuojant automobilį DPF filtras turėtų tarnauti apie 100.000-150.000km, po to yra PRIVALOMAS jo valymas. Kartais jis privalomas ir anksčiau, stebėkite automoblį. Arba kreipkitės į AUTURA, mes tiksliai nustatysime DPF suodžių filtro būklę, reikalui esant padarysime "PRIVERSTINĘ" regeneraciją, arba išvalysime suodžių filtrą.

AUTURA pataria

Teisinga DPF filtro priežiūra susijusi ne tik su kokybiško kuro ir tepalo naudojimu. Labai svarbu naudoti ir tinkamus kuro priedus.

- Siūlome naudoti DPF valymo priedą JML

- Keisdami alyvą naudokite variklio praplovėją JML OIL FLUSH

- Taip pat labai svarbu panaudoti ir Dūmingumo mažinimo priedą JLM Stop Smoke

Jeigu neesate tikri kokius tinkamus priedus pasirinkti savo automobiliui, kreipkitės į mus ir patarsime, papasakosime apie DPF filtrus, tinkamus priedus, apie profilaktinę DPF priežiūrą ir t.t

AUTURA SERVISE Atliekame vizualinę DPF filtrų patikrą. Modernaus endoskopo pagalba tikriname DPF filtro vientisumą ir užterštumo lygį. REKOMENDUOJAME, prieš perkant naudotą dyzelinį automobilį atkreipti dėmesį, ar jo išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema (EGR, DPF) funkcionuoja tinkamai, kadangi aplinkos taršą mažinančios sistemos atstatymas gali sudaryti didelę dalį perkamo automobilio kainos.