Tepalų ir filtrų keitimas - Autura

Tepalų ir filtro keitimas

Variklinė alyva, variklio tepalas - tai yra medžiga- alyvos bazė naudojama įvairiose srityse, kuri dėl naudojimo varikliams yra papildyta įvairiais specialiais priedais ir pritaikyta pagal skirtingus parametrus. Variklio alyva skirta vidaus degimo variklių sutepimui iš vidaus. Pagrindinė funkcija yra sumažinti trintį ir susidėvėjimą tarp judančių variklio dalių, taip pat atlikti ir "valymo" funkciją.

Variklio tepalų būna labai įvairių ir jie skirstomi ir grupuojami pagal įvairius kriterijus. Klampumo klasės, mineralinė alyva, sintetinė, pusiau sintetinė. Taip pat jos turi atitikti begalę standartų. Todėl rekomenduojame naudoti tik aukščiausios kokybės variklio alyvą ir griežtai vadovaujantis automobilio gamintojo nurodytais reikalavimais.

Kas kiek laiko reikia keisti alyvą?

Dažniausia alyva keičiama kas 10.000km-30.000km, priklausomai nuo automobilio markės, eksploatavimo, ir žinoma paties variklio tepalo kokybės. Naujuose automobiliuose alyva keičiama rečiau, gamintojai nurodo, kad galima ją keisti ir kas 20.000km ar daugiau. Kiekvienu atveju patyrę autoservisai kaip Autura visada tiksliai išsiaiškins ir pasakys tinkamiausią intervalą. Reikėtų taip pat nepamiršti, kad ne vien nuvažiuotas kilometražas įtakoja Jūsų automobiliui poreikį keisti alyvą. Jūs galite nuvažiuoti per metus pvz. tik 5000km ir galvoti, kad nereikia keisti variklio tepalo, nes nepasiekta nurodyta keitimo riba. Deja, čia profesionalus servisas Jums primygtinai pareikalaus keisti alyvą, bent kartą per metus net jeigu nepasiekta riba.

Kokią alyvą rinktis?

Kaip jau minėjome variklio tepalai būnai įvairių tipų. Mineraliniai, sintetiniai, pusiau sintetiniai. Bet neverta net kalbėti kokie skirtumai tarp jų, nes tai yra labai ilgos temos ir diskusijos. Dažniausiai tinkamiausią atsakymą gausite pas profesionalius alyvos pardavėjus kurie parinks tinkamiausią variklio tepalą pagal Jūsų automobilį, parinks ir pateiks alternatyvių variantų tarp skirtingų alyvų gamintojų. Kaip žinia šiai dienai yra tikrai ne vienas ir ne du labai rimti tepalų gamintojai, tad neretai sunku tinkamai pasirinkti ir tarp jų, nes ne vien kaina įtakoja pasirinkimą, pastebėtina, kad žinomesni gamintojai rinkoje sulaukia didesnio dėmėsio.

Bet kokiu atveju tiek tepalų pasirinkimą, tiek keitimą siūlytume palikti profesionaliems Autura serviso darbuotojams ir būsite ramūs, kad viskas parinkta atsižvelgiant į svarbiausius reikalavimus.

Ar keičiant tepalą ir tepalo filtrą keisti ir kitus filtrus?

Dažniausiai įprasta keičiant tepalo filtrą keisti ir oro filtrą, salono filtrą bei kuro filtrą. BET niekas nėra pasakęs, kad būtent kartu su tepalų keitimu keičiami visi minėti filtrai, nors tai gana teisingai susiformavęs vairuotjų įprotis. Vienu metu atnaujinami ir pakeičiami visi filtrai ir tai šaunu, nes automobiliui su švariais filtrais yra lengviau dirbti. Jeigu žiūrėti į rekomendacijas, tai tiek oro filtras, tiek kuro ir salono filtras gali būti keičiami rečiau nei tepalo filtrai. Jie tarnauja ilgiau, tad galima keisti rečiau. Žinoma taip pat svarbu įvertinti ir Jūsų automobilio eksploatavimo sąlygas, jeigu pilate prastos kokybės kurą, jeigu daug važiuojate dulkančiais keliais, žinoma patartina būtų filtrus keisti dažniau.
 

Apibendrintant tepalų ir filtrų keitimą

Reguliariai keičiant alyvą ir filtrą, prailginamas variklio eksploatacijos laikas ir užtikrinamas sklandus variklio veikimas. Todėl visada stebėkite savo transporto priemonės ridą ir kaip numatyta tikrinkite variklio alyvos lygį. Aukščiausios kokybės standartai taikomi ir alyvai. Keičiant alyvą, visada naudojame variklio tipą atitinkančius alyvos ir filtrų prekinius ženklus bei specifikacijas.

Autura ekspertų patarimas -  Kad variklio dėvėjimasis būtų minimalus, alyvą ir filtrą reikėtų keisti kas 15 000 km. Todėl geriausia alyvos lygį tikrinti reguliariai ir, kai reikalinga, ją papildyti.