Katalizatorių valymas-keitimas - Autura

Katalizatorių valymas-keitimas

Kas yra automobilio katalizatorius?


Jeigu paprastai tai išmetamųjų dujų iš degimo sistemos neutralizatorius  – automobilio išmetimo sistemoje esantis įrenginys, kuris mažina išmetamas kenksimingas daleles. Chemiškai žiūrint tai gana sudėtingi procesai vykstantys katalizatoriuje, įvairios reakcijos skirtos panaikinti toksiškom medžiagom.
Kaip įrenginys katalizatorius sudarytas iš keraminės arba metalinės kapsulės panašios į korį formos, viduje ji padengta tauriais metalais - platina, paladžiu, rodžiu. Automobiliuose būna dviejų tipų katalizatoriai: keraminiai arba metaliniai. Mažiau kainuoja keraminiai katalizatoriai ir jie dažniau aptinkami automobiliuose, bet jų mažesnė kaina sąlygoja tai, kad jie nėra atsparūs mechaniniam poveikiui, taip kaip metaliniai katalizatoriai.


Kokie katalizatoriaus gedimo požymiai?

Keli pagrindiniai požymiai kurie gali pdėti konstatuoti, kad reikia patikrinti katalizatorių: 

  • Galite automobilio prietaisų skydelyje pastebėti lambda zondo arba CHECK pranešimą;
  • Būna sunkiau nei įprastai užvesti variklį
  • Pastebėjote, kad dingo automobilyje įprasta trauka;
  • Jaučiate, kad akseleruojant variklis sunkiai  kelia apsukas;
  • Padidėjo kuro sunaudojimas;

Kiek laiko tarnauja katalizatorius?

Jeigu automobilis eksploatuojamas tvarkingai, laiku atiekami reikiami servisai ir patikros, naudojamas kokybiškas kuras bei tepalai KATALIZATORIUS automobilyje turėtų tarnauti tarp 150.000km iki 200.000km ar daugiau. BŪTINAI rekomenduojame naudoti profesionalius priedus kurie užtikrins daug geresnį tarnavimo laiką pvz. Katalizatoriu valymo priedas JLM Investicija sąlyginai maža, o nauda tikrai bus juntama! Kaip jis veikia žiūrėkite video prie produkto.

Tinkamai nesirūpinant automobiliu, katalizatorius kemšasi, esant tokioms aplinkybėms apkraunama variklio TURBINA ir jos atraminis veleno guolis, tad garanuotjame savo ilgamete patirtimi, kad to pasekoje "nusprogs" variklio turbina.

Kaip tinkamai prižiūrėti katalizatorių?

Pirmiausia nudokite kokybišką kurą, laiku keiskite filtrus ir tepalus. Taip pat pastebėjus bet kokias indikacijas skydelyje susijusias su variklio sistema kreipkitės į Autura specialistus ir Jūsų automobilis bus nuodugniai patikrintas, taip pat patikrinsime ir Katalizatoriaus susidėvėjimo lygį.

Nustatę katalizatoriaus būklę galėsime jį pakeisti nauju (preciziškai atlikdami suvirinimo darbus, tai ypatingai svarbus momentas paskui važiuojant į techninę apžiūrą TA), arba atlikti katalizatoriaus plovimo darbus naujant modernią šiuolaikinę katalizatorių plovimo įrangą. 

Kiek kainuoja naujas katalizatorius ir kiek kainuoja katalizatoriaus plovimas?

Automoblių katalizatorių kainos skiriasi pagal automobilio modelį, galingumą ir t.t Bet orientacijai galima sakyti, kad kainos svyruoja nuo 399eur ir gali perlipti net 1000eur. Žinoma, kalba eina apie naujus ORIGINALIUS KATALIZATORIUS kurie yra sertifikuoti ir pagal ES reikalavimus turi žymėjimą 103R.

Neapsigaukite pigiais pakaitalais, net jeigu jie ir turi žymėjimus! Tik originalus katalizatorius užtikrins automobilio efektyvų veikimą ir sutaupys pinigus ateityje. Taip pat nepatikėkite darbų ne autorizuotiems servisams, netinkamai sumontuotas katalizatorius, Jums kainuos dvigubai daugiau, garantuotai nepravarysite TA ir turėsite eilę kitų problemų.

Todėl kreipkitės į AUTURA, mes esame savo srities profesionalai ir GARANTUOJAMEKOKYBIŠKAI atliktus KATALIZATORIAUS keitimo ar plovimo darbus. Naudojame tik ORIGINALIAS dalis.

Būkime atsakingi prieš EKOLOGIJĄ, tausokime gamtą - laiku tikrinkime KATALIZATORIUS. AUTUROS SERVISE išplausime užsikimšusį katalizatorių, tokiu būdu į aplinką automobilis pašalins mažiau kenksmingų dalelių!