Automobilio patikra prieš perkant - Autura

Automobilio patikra prieš perkant

Taigi nusprendėte įsigyti naudotą automobilį. Ir tai yra tam tikras iššūkis.

Ką privalome žinoti prieš ieškant pirkti naudotą automobilį?

 • Pirma ATSIMINKITE, kad pigių ir gerų automobilių praktiškai nebūna, tokie atvejai ypatingai reti, todėl visus nerealiai pigias kainas (išsiskiriančias iš tokių pačių automobilių) turinčius automobilius aplenkite iš tolo. Žinoma, jeigu automobilis turi akivaizdžius nusidėvėjimo požymius dėl kurių kaina taip ženkliai išsiskiria, tikėtina, kad kaina gali būti teisinga.
 • Įvertinkite savo esminius poreikius dėl automobilio. Nusistatykite koks automobilis Jums reikalingas - vienatūris, universalas, keturiais ratais varomas ir t.t, kam būtent toks reikalingas? Ar patinka toks tiesiog, nes gražus? Apgalvokite savo eksploatavimo įpročius ir poreikius. Ar daug važinėjate? Ar ilgas distancijas nuvažiuojate? Ar dažniausiai važinėsite vienas ar su šeima? Ar saugumas turi būti sąrašo viršuje? Ar važiuojate vien tik mieste ar daugiau užmiestyje? Ar reikalinga didelis bagažo tūris? Ar važinėsite daugiau kaimo/miškų keliukais? Pagalvokite kokiu kuru varomas automobilis Jums labiausiai tinkamas? Ar mechaninė ar automatinė dėžė labiau tiks? Įvertinkite ir savo finansines galimybes ne vien tik kiek galite skirti Automobilio pirkimui, bet ir kiek galėsite skirti reikalui esant remontui ir priežiūrai. Natūralu- brangesni, didesni, galingesni automobiliai reikalauja didesnių eksploatacinių išlaidų. 
 • Išsigryninę savo poreikius naudotam automobiliui, atlikite paieškos darbus dėl automobilio markės. Įvertinkite įvairias alternatyvas, skaitykite įvairius straipsnius. Pažiūrėkite atsiliepimus apie išsirinktus automobilius, ieškokite informacijos apie tą automobilį iš ekspertų pusės. Ieškokite ne vien Lietuviškuose portaluose, jeigu mokate Anglų kalbą, Jums labai pagelbės informacija užsienio internetinėse svetainėse. Taip pat sužinokite kokios pasirinkto automobilio dažniausios problemos - JŲ TURI VISI AUTOMOBILIAI. Galiausiai nebijokite paskambinti į vieną kitą autorizuotą servisą kaip Autura ir paprašyti trumpo komentaro apie pasirinktą automobilį. Surinkite daugiau nuomonių, gal draugai, artimieji turi ar turėjo tokį automobilį ir gali pasidalinti patirtimi.
 • Kai jau atsakysite sau į visus klausimus ir žinosite savo automobilio tikslų modelį - pradėkite ieškoti. Neapsistokite tik ties vienu automobilių skelbimų portalu. Ieškokite visuose kur skelbiami automobiliai pardavimui, taip pat patikrinkite ir užsienio portalus tokius kaip mobile.de. Jums jie padės geriau įvertinti realią automobilio kainą. Dar kartą primename PIGIAI IR GERAI nebūna, dažniausiai, jeigu ieškomas naudotas automobilis gerokai pigesnis negu visi kiti tokie patys, tokių pačių metų - venkite jo, taupykite savo laiką.
 • Viskas priklauso nuo finansų. Dažniausiai tinkamai ir gerai prižiūrėti automobiliai - kainuoja brangiau nei tokie patys toje klasėje. Brangiau kainuoja ir tie kurie turi aiškią ir nesunkiai patikrinamą istoriją, arba pardavėjas nebijo suteikti naudotam automobiliui garantiją.
 • GALIAUSIAI nepamirškite, kad pirktam automobiliui tikriausiai norėsite ir reikės atlikti tepalų ir filtrų keitimą, važiuoklės patikrą, gal net pagrindinio diržo keitimą. Turėkite omenyje, kad reikia įvertinti ir turėti papildomų pinigų aptarnavimui po įsigyjimo. TAI LABAI SVARBU.

Net ir naudotas automobilis su didele rida, gali būti idealiame stovyje - ir jis kainuos kartais net daugiau nei metais ar dviem naujesnis tokios pačios klasės naudotas automobilis - kuris bus...žargoniškai tariant "nudrožtas"..

Ką reikėtų tikrinti prieš perkant naudotą automobilį?

Atsakykite sau į klausimą - ar nusimanau apie automobilį tiek, kad galėčiau pasitikėti savo paties apžiūra? Tam, kad atsakytumėt į klausimą TAIP, turite nusimanyti šiek tiek daugiau nei vien tik naudoto automobilio išvaizdos vertinimu (nors ir tokiam vertinimui, reikalingi įgūdžiai).

Taigi, mes kaip ekspertai manome, kad realybė tokia - be profesionalo apžiūros, naudotą automobilį pirkti rizikinga. Kadangi naudotų automobilių pardavėjai, kaip čia pasakius..yra gana "išradingi", ir neretai jie labai gerai nusimano kaip užmaskuoti automobilių tiek techninius tiek vizualinius trūkumus. Normalu, nepatyrusi akis tą sunkiai pastebės. O vėliau lauks nemalonumai.

Bet kokiu atveju apžiūrint patiems patariame įvertinti :

 • Ridą. Ar ji atitinka realiai automobilio būklę? Jeigu rida labai didelė - ar automobilis neatrodo per daug gerai? 
 • Patikrinkite automobilį pagal VIN numerį. Įsitikinkite ar jis neturėjęs įvykių.
 • Atidžiai apžiūrėkite kėbulą. Ar visur dažai vienodo atspalvio, ar visur vienodai nusidėvėję? Ar kažkuri kėbulo dalis neišsiskiria vizualiai iš kitų? Ar nesimato šviežio dažymo požymių - purškiamų dažų likučių ant gumų, chromo detalių, plastmasinių detalių? Ar nesimato akivaizdžios rudys - apžiūrėkite ratų arkas iš vidaus, automobilio slenksčius, dureles iš apačios, bagažinės dangtį, aplink durelių rankenėles ir panašias dažniausiai rūdyjančias vietas.
 • Apžiūrėkite naudoto automobilio stiklus -  ar nėra įdaužimų, įskilimų, didelių subraižymų.
 • Įvertinkite automobilio padangas. Ar labai nudilę? Ar vienodai nudilę? Ar yra atsarginis ratas? Pakėlimo įrengimas?
 • Kaip automobilio saugos diržų būklė?
 • Atidžiai apžiūrėkite automobilio šviesas - trumpas/ilgas, gabaritus, posūkių lemputes, priešrūkines lempas, numerių apšvietimą. Stiklų apiplovimo įrengimą.
 • Įvertinkite salono būklę. Ne vien sėdynes. apžiūrėkite ir durų plastmasines paneles, daiktadėžę, lubas, medžiagos nusidėvėjimą, kilimėlius ir po jais. Pažiūrėkite kaip dirba priekinių sėdynių mechanizmas. 
 • Išbandykite visą elektroniką. Elektra valdomus stiklus, veidrodėlius, bagažinės dangčio pakėlimą (jei toks yra), kuro dangtelio atidarymą, centrinį užraktą, signalizaciją, kondicioneriaus/klimato krontrolės veikimą, apžiūrėkite skydelį ar nėra užsidegusių įspėjamų pranešimų, pažiūrėkite ar šildo sėdynės (jei tokios yra), parktronikus, visus kitus elektra valdomus prietaisus kokie yra tame modelyje.
 • Atlikite testinį važiavimą. Važiuokite skirtingais rėžimais - greitai, lėtai. Lygiu keliu ir vingiuotu. Atlikite posūkių manevrus. Pabandykite staigų akseleravimą ir staigų stabdymą. Rankinio stabdžio veikimą. Kaip veikia greičių dėžė. Pabandykite išgirsti visus keistus, įtartinus garsus. Žinoma čia jau reikia įgūdžių, reikia žinoti koks garsas ką gali reikšti. Tad tokį darbą geriau patikėti nusimanančiam asmeniui.
 • Galiausiai atlikti variklio skyriaus apžiūrą. Čia taip pat reikia nusimanymo, vien pažiūrėti tepalo lygį neužtenka. Todėl rekomenduotume atlikus pirminę apžiūrą, ir manant, kad automobilis JUMS tinkamas, atvykti į artimiausią Autura servisą ir mes tiksliai atliksime apžiūrą, diagnostiką. Įvertinsime ir pateiksime Jums sąrašą su neatitikimais - jei tokių bus.

Naudotas automobilis - nėra blogas sprendimas, ir naudotų automobilių rinka yra labai didelė. Svarbu tinkamai išsirinkti ne tik patinkantį modelį, bet ir techniškai tvarkingą automobilį.

 Kreipkitės į "AUTURA - Bosch Diesel Service" specialistus, atliksime sisteminę dyzelinio automobilio patikrą, nustatysime ekologinių sistemų būklę (DPF,EGR,ADBLUE), pilnai diagnozuosime visas kitas automobilio sistemas.  JUMS bus daug lengviau apsispręsti dėl naudoto automobilio įsigyjimo atlikus profesionalų įvertinimą.