Ką reiškia check engine lemputė skydelyje? - Autura

Užsidegė "Check engine"- kokias problemas turime?

Užsidegė "Check engine"- kokias problemas turime?

Taigi "Check engine" įspėjamoji lemputė ką ji reiškia?

Užsižiebusi lemputė skydelyje su varikliu nerodo konkretaus gedimo. Tai įspėjimas apie vieną ar daugiau problemų, paprastai dažniausiai susijusių su išmetamųjų teršalų kiekiu.

Šis indikatorius turi ryšį su pagrindiniu automobilio kompiuteriu, vadinamu- variklio valdymo bloku (ECU). Jis gauna/surenka informaciją iš jutiklių, išdėstytų aplink variklį ir išmetimo sistemą. Jei jie praneš neteisingus duomenis, ECU įjungs atitinkamą variklio įspėjamąją lemputę.

Sirtingos "Check engine" lemputės spalvos - ką jos reiškia ?

Kai kuriuose automobiliuose variklio įspėjamoji lemputė rodoma skirtingomis spalvomis, atsižvelgiant į problemos rimtumą. Ji taip pat gali ir mirksėti. Tikslių aiškių paaiškinimų geriau ieškokite savo automobilio knygoje, ten bus tiksliausiai paaiškinta. Tačiau toliau pateikiame dažniausius paaiškinimus:

 • Geltonos spalvos
  Tai yra patariamasis įspėjimas, nurodantis variklio problemą, kuri turi įtakos išmetamųjų teršalų kiekiui. Daugeliu atvejų galėsite tęsti kelionę, tačiau turėtumėte kuo greičiau apžiūrėti automobilį. Rekomenduotina važiuoti į servisą patikrai.
 • Mirksinti lemputė (geltona)
  Tikėtina, kad mirksinti lemputė rodo variklio degimo problemas, todėl automobilis gali drebėti, purtytis ir skleisti keistą garsą. Jei važiuosite toliau, jis gali perkaisti . Nedelsdami važiuokite į servisą - lėtu greičiu. Arba kvieskite traliuką.
 • Raudona lemputė
  Kai kuriuose automobiliuose yra raudona kontrolinė "Check engine" lemputė, kuri užsidega rimto gedimo atveju. Jei tai matote, turėtumėte nedelsiant sustoti, kad išvengtumėte rimtos žalos. Nevairuokite automobilio - kvieskite pagalbą kelyje ir gabenkite automobilį į servisą.

Kokios pagrindinės dažniausiai pasitaikančios problemos dėl kurių užsidega "Check engine" ?

Žemiau išvardinsime dažniausiai pasitaikančių gedimų sąrašą kurie įtakoja variklio įspėjamosios lemputės indikatoriaus atsiradimą:

 • Oro srauto jutiklis
  Oro srauto jutiklis matuoja į variklį patenkančio deguonies kiekį. Per mažai -  variklis dirbs blogai. Pavyzdžiui, jis gali prastai dirbti tuščiąja eiga arba netolygiai įsibėgėti. Oro srauto į variklį sumažėjimą gali sukelti pvz. užsikimšęs oro filtras.
 • Lambda jutiklis
  Jei deguonies jutiklis matuoja į variklį patenkančio deguonies kiekį, lambda jutikliai (šiuolaikiniuose automobiliuose yra mažiausiai du) matuoja iš jo per išmetimo sistemą patenkantį kiekį. Jutiklis praneša apie bet kokį neįprastą nuokrypį variklio valdymo blokui, dėl kurio įsijungia įspėjamoji "Check engine" lemputė.
 • Sugedęs išmetamųjų dujų recirkuliacijos vožtuvas (EGR)
  Šis įrenginys yra labai svarbus švariam jūsų variklio veikimui. Jis nukreipia iki 15 procentų išmetamųjų dujų atgal į variklį, kur jos sudeginamos. Jis gali apsinešti anglies nuosėdomis ir sunkiai atsidaryti arba užsidaryti arba užstrigti. Šią problemą išduoda  kai variklis šiurkščiai dirba tuščiąja eiga arba sutrikęs automobilio užvedimas. Jutiklis aptiks problemą ir įspės ECU valdymo bloką kuris įjungs "check engine".
 • Nesandari vakuuminė žarna
  Vakuuminės žarnos nukreipia orą ir išmetamuosius teršalus aplink variklį, užtikrinant, kad jis veiktų efektyviai. Jos yra veikiamos ekstremalių temperatūrų ir yra guminės, gali įtrūkti, ko pasekoje pažeidžiamas dujų balansas. Šį pokytį aptinka jutikliai, pranešantys ECU, kuris įjungia variklio įspėjamąją lemputę.
 • Sugedusi uždegimo sistema
  Tai sistema, atsakinga už tai, kad degalai ir oras būtų tinkamai uždegami variklyje. Atsiradus problemoms, nuokrypiams susijusioms su degimu, valdymo blokas gauna pranešimą ir reaguoja įjungdamas "Cehck engine".
 • Užkimšti kuro purkštukai
  Degalų purkštukai daro būtent tai: purškia degalus į variklį. Kiekviename cilindre yra vienas, o tikslus taškas, kuriame jie įpurškia degalus, nustatomas pagal ECU. Problema ta, kad juos gali užkimšti įvairios nuosėdų dalelės, kurios prasiskverbė pro degalų filtrą, ar atsirado dėl kitų problemų. Tai sutrikdo visą variklio veikimą, kurį pajusite kaip užvedimo sutrikimą arba staigų efektyvumo sumažėjimą, padidėjusias sąnaudas – ir žinoma turėtumėt matyti įspėjamąją lemputę.
 • Užsikimšęs kuro siurblys
  Kuro siurblys tiekia degalus į purkštukus esant labai aukštam slėgiui. Bet kokios su juo susijusios problemos sutrikdys kuro tiekimą ko pasekoje blogai veiks variklis. Variklio įspėjamoji lemputė užsidegs, o pats variklis netgi gali pereiti į avarinį režimą.
 • Kietųjų dalelių filtras
  Kietųjų dalelių filtras sulaiko suodžius, susidarančius deginant degalus ir orą variklyje. Jei filtras užsikemša, ECU įjungs kietųjų dalelių filtro įspėjamąją lemputę ir jums gali būti nurodyta padidinti variklio sūkius, kad variklis įkaistų ir sudegintų suodžius - įvykdytų regeneraciją.Jei reikalai taps rimtesni, variklio įspėjamoji lemputė "Check engine" užsidegs.

Užsidegus "Check engine" jūsų dyzeliniame automobilyje - vežkite jį patikrai. Specialistai tiksliai nustatys priežastis ir pasiūlys gedimo pašalinimą. Neignoruokite įspėjamųjų pranešimų, nes galite turėti daug rimtesnių problemų nei jas pašalinant iškart.

Daugiau naujienų