Stabdžių sistemos gedimo simptomai - Autura

Stabdžių sistemos gedimo simptomai

Stabdžių sistemos gedimo simptomai

Svarbiausia kiekvieno automobilio saugos priemonė yra ne saugos diržai, oro pagalvės, traukos kontrolė ar kitos papildomos priemonės - tai stabdžiai. Jei negalite saugiai sustoti, vadinasi, nesate saugūs! Tiesiog taip paprasta, be tinkamai veikiančių stabdžių visa kita beveik praranda prasmę.

Taigi, jei jūsų stabdžiai neveikia tinkamai, tai nedelsiant reikia juos tvarkyti. Jei nesate tikri dėl savo automobilio tinkamo stabdymo, nerizikuokite savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Neatidėliokite kaip tą mėgsta daryti daugelis, tiesiog imkite ir nuvarykite automobilį į mūsų aptarnavimo centrą, kad galėtume atlikti pilną stabdžių sistemos apžiūrą.

Mūsų technikai sudarė dažniausiai pasitaikančių stabdžių problemų sąrašą. Stabdžių sistemos gedimų gali būti įvairių, bet paminėsime tokius tikrai dažnus kuriuos galime kiekvienas nesunkiai nustatyti.

Stabdžių pedalas be didelio pasipriešinimo numinamas iki dugno: stabdžių skysčio trūkumas arba nuotėkis

Stabdžių skysčiu užpildyta jūsų automobilio stabdžių sistema yra visiškai sandari. Kai paspaudžiate stabdį, stabdžių skystis perduoda pedalo paspaudimo jėgą automobilio stabdžiams, o tai savaime suprantama stabdo jūsų automobilį.

Jei paspaudus stabdį jūsų automobilio stabdžių pedalas nusileidžia iki grindų, tai reiškia, kad jūsų stabdžių sistema praranda slėgį - tai reiškia, kad yra nuotėkis ir sistema nesandari. Kad rasti stabdžių skysčio nuotėkį reikia atlikti detalią apžiūrą - pereiti slėginius mazgus, apžiūrėti cilindrą, šlangas ir t.t 

Stabdžių pedalo pulsavimas: susidėvėję/susikraipę stabdžių diskai

Jei stabdžių pedalas pulsuoja ir jaučiate, kad paspaudus pedalą jūsų automobilis lyg ir dreba, tai dažnai rodo jūsų automobilio stabdžių diskų problemą. Daugelyje šiuolaikinių automobilių stabdžiai veikia, kai apkaba suspaudžia stabdžių diskus. Tai sukuria trintį, kuri sulėtina jūsų automobilį. Tačiau laikui bėgant jūsų stabdžių diskų paviršius gali deformuotis.

Automobilių stabdžių diskai gali surinkti stabdžių “nuosėdas” kurios gali juos irgi pažeisti. Kai stabdžių kaladėlės prispaudžiamos prie deformuotų ar pažeistų diskų, jie pradeda vibruoti ir būna net gana smarkiai supurto visą automobilį. Tai greičiausiai reiškia, kad jums reikės naujų stabdžių diskų, arba turėsite restauruoti esamus diskus.

Užsidegusi ABS lemputė : greičiausiai elektrinės dalies problema

Kai jūsų automobilio prietaisų skydelyje užsidega ABS lemputė, tai reiškia, kad ABS sistema neveikia tinkamai. Tačiau įprastomis stabdymo sąlygomis jūsų stabdžiai turi veikti normaliai.

ABS sistema neleidžia stabdžiams užsiblokuoti avarinio stabdymo situacijoje. Kai stabdote ABS sistema greitai įjungia ir išjungia stabdžius - tai padeda išvengti nekontroliuojamo slydimo. Jei ABS neveikia jūsų automobilyje, stabdžiai gali užsiblokuoti, todėl galite patekti į pavojingą ir nekontroliuojamą slydimą ypač žiemos metu. Būtent dėl to neatidėliokite ABS sistemos sutvarkymo. Tai gana sudėtinga, kompiuteriu valdoma sistema, kuri gali nustoti veikti dėl įvairių priežasčių, pvz. Sugedę greičio jutikliai, blogi solenoidai arba sugedęs pats ABS modulis.

Stabdžiai “cypia”: susidėvėjusių kaladėlių simptomas

Automobilio stabdžiai gali girgždėti/cypti dėl įvairių priežasčių, tačiau dažniausia priežastis yra stabdžių kaladėlės, kurios yra pasiruošusios keitimui.

Taigi jeigu stabdžiai girgžda ar cypia, kai spaudžiate stabdžių pedalą, tai gali būti dėl to, kad prie stabdžių diskų trinasi metalo nusidėvėjimo indikatorius. Šis garsas skirtas jus informuoti, kad automobilio stabdžių kaladėlės beveik sunaudotos. Turėtumėt paskubėti jas pasikeisti, kitaip netrukus atsiras metalo į metalą kontaktas, o tai padarys daugiau žalos diskams ir kitoms stabdžių dalims.

 

Rekomenduojame esant rudens sezonui artėjant žiemai, būtinai atlikti stabdžių esminių mazgų apžiūrą. Tokiu metu kelio paviršius dažnai būna šlapias, apšalęs ir slidus. Didesnę paros dalį būna tamsu, matomumas gerokai prastesnis, tad ir staigių neprognozuotų stabdymų skaičius gerokai padidėja! Tad tokiu metu pats laikas pasikeisti kaladėles, patikrinti kaip veikia ABS sistema, pažiūrėti ar netrūksta stabdžių skysčio. Svarbiausia, kad tai nėra brangus procesas ir taupyti Jūsų ir kitų saugumo sąskaita tikrai neverta.

Būkime saugūs ir saugokime kitus.

 

Rekomenduojame

16,20 €  18,00 €

Kodas F01M101456

4,72 €  5,90 €

Kodas WYN46754

3,80 €  4,75 €

Kodas CA4261

62,44 €  78,05 €

Kodas 294200-0160

108,00 €  120,00 €

Kodas 294200-0300

Daugiau naujienų