Naudoto automobilio patikros sąrašas - atsispausdink! - Autura

Ką pats vairuotojas gali patikrinti pirkdamas naudotą automobilį? Atsispausdink patikros sąrašą

Ką pats vairuotojas gali patikrinti pirkdamas naudotą automobilį? Atsispausdink patikros sąrašą

Naudotų automobilių rinka Lietuvoje pakankamai didelė. Vien 2021m statistiškai Lietuvoje buvo parduota apie 175.000vnt naudotų automobilių! Skaičiai išties nemaži.

Kodėl perkamas naudotas automobilis?

Viena pagrindinių priežasčių kodėl žmonės perka naudotą automobilį - pinigai. Naują įpirkti gali nevisi, o tie kurie ir gali neretai renkasi vistiek pirkti bent šiek tiek naudotą. Yra toks posakis, kad naujas automobilis iš salono išvažiavęs per vartus iškarto nuvertėja smiley Ir čia yra dalis tiesos. 

Tad naudoto automobilio pirkimas yra gerokai dažnesnis nei naujo. Bet, yra vienas labai svarbus niuansas, kad perkant naudotą automobilį jį privalai patikrinti, ko nereikia daryti perkant naują. Sakome privalai, nes nebūsi niekada tikras, kas ir kaip jį eksploatavo, kaip prižiūrėjo, kaip "paruošė" pardavimui. Tu ruošiesi mokėti savo uždirbtus pinigus, gal ilgai taupytus pinigus ir t.t Todėl mažiausiai norėtum nusipirkęs pradėti "šlifuoti" autoservisus.

Vienas paprasčiausių būdų sumažinit riziką nusipirkti problematišką automobilį - Detali patikra! Pirminę patikrą gali atlikti praktiškai kiekvienas, jeigu žinos į ką reikia atkreipti dėmesį. Tokia patikra padės apsispręsti - ar rinktis apžiūrimą naudotą automobilį, ar jis vertas dėmesio, padės palyginti su kitais apžiūrimais automobiliais, padės derybose dėl kainos, galų gale žinosite ką turite susitvarkyti po įsigyjimo. 

Atsispausdinkite pridedamus paruoštus patikros sąrašus, juose patogiai galėsite žymėtis pastabas. Vykdydami naudoto automobilio apžiūrą kur įtarsite gedimus, ar rasite trūkumus, pabandykite pasižymėti kiek pinigų jų tvarkymas jums plius minus gali kainuoti, tai padės suprasti kokia papildoma investicija laukia po pirkimo.

Perku naudotą automobilį. Ką galiu patikrinti?

Realiai naudoto automobilio apžiūra gali būti labai labai detali ir užtrukti ilgai. Bet, juk atvykę į apžiūrą nenorėsime skirti kelias valandas, beto ir pardavėjas greičiausiai nebūtų patenkintas tokiu ilgu "tyrimu". Nusprendėme paruošti naudotų automobilių apžiūros sąrašą, jį atsispausdinę galėsite pakankamai greitai ir nuosekliai atlikti apžiūrą. Pasižymėti svarbiausius esminius pastebėtus dalykus. Naudodami tokį sąrašą būsite tikri, kad apžiūros metu kažko nepraleidote, vėliau po kelių automobilių apžiūros galėsite nesunkiai juos palyginti. Tai itin svarbu, nes apžiūrėjus tris ar daugiau automobilių darosi sunku atsiminti, kas kuriame buvo gerai ar blogai.

Mes automobilio apžiūrą skirstome į 4 grupes :

Naudoto automobilio vizualinė kėbulo apžiūra

Kėbulo apžiūra nėra lengvas darbas ir tam reikia pakankamai įgūdžių. Yra daug svarbių vietų, bet esminiai dalykai kuriuos reikėtų apžiūrėti vizualiai:

 • Vizualiai atidžiai stebėdami, neskubėdami apeikite kėbulą. Atkreipkite dėmesį į spalvą, ar ji visur vienoda? ar nesiskiria atspalviai? ar nesimato rūdžių paveiktų vietų (arkų vietose, durelių šonai, bagažinės dangtis, variklio dangčio kraštai)? Įvertinkite visus pastebėtus gilesnius įbrėžimus (smulkius pavyks supoliruoti, gilesnius jau reikės tvarkyti, nes gali pradėti rūdyti).
 • Apžiūrėkite stiklus, veidrodėlius, valytuvus. Ar nesiklę? Ar nesubraižyti (jeigu priekinis stiklas ypač vairuotojo pusėje subraižytas, gali nepavykti praeiti tech.apžiūrą), jeigu subraižytas atkreipkite dėmesį į valytuvus, gal jie susidėvėję? 
 • Apžiūrėkite lempas. Ar lempų stiklai neskilę? Ar neapsinešę iš vidaus? Ar nėra didelių gilių įbrėžimų?
 • Apžiūrėkite padangas. Ar padangų nusidėvėjimas plius minus vienodas? Ar visos padangos vienodos (nustebtumėte kaip dažnai būna dvi tokios dvi kitokios) ? Paklauskite kada pirktos padangos (gal jau jos per senos), galite pažiūrėti ir padangų žymėjimą pvz. 0122 reiškia, jog padanga pagaminta 2022 metų 1 savaitę. Tad jeigu padangos labai senos, nusiteikite, kad reiks pirkti naujas.
 • Apžiūrėkite tarpus tarp kėbulo dalių. Atidžiai stebėdami pažiūrėkite ar tarpai tarp durelių vienodi? Ar bagažinės dangtis šonuose turi vienodus tarpus, ar apačioje vientisas gražus tarpas? Taip pat variklio dangtis.
 • Viskas kas turi atsidaryti - turi atsidaryti.  Ar durelės lengvai atsidaro užsidaro? Ar variklio dangtis lengvai pasikelia? Ar bagažinės dangtis atsidaro, gal yra automatinis atidarymas ar veikia? Ar degalų dangtelis atsidaro?
 • Kiti pastebėjimai. Užsirašykite ką dar pastebėjote, tai pravers. Gal ratlankiai apgadinti? Gal lakas pradėjęs luptis ant kėbulo? Gal trūksta kokių apdailos detalių? Visa tai svarbu, net ir smulkiausi dalykai gali padėti derybose ar turėti įtakos apsisprendimui.

Patarimas - Nebijokite visko klausinėti apie automobilį, jo eksploatavimą ir t.t ! Jūs ruošiatės pirkti daiktą sau, jūs investuosite pinigus. Tad uždavinėkite visus Jums kylančius klausimus drąsiai ir jeigu pardavėjas vengia atsakinėti, ar įtariate kažką, gal ir neverta tuomet tęsti apžiūros? Galite išsinuomoti aparatą kuris matuoja dažų storį, tokiu būdu tikrindami kėbulą matysite ar automobilis buvo "dažinėtas", "špakliuotas".

PARSISIŲSTI KĖBULO APŽIŪROS SĄRAŠĄ

Naudoto automobilio variklio skyriaus apžiūra

Taigi variklio apžiūra, tikriausiai sudėtingiausia vieta. Suprasti kas kaip kodėl yra sunku ypač žmogui neturinčiam jokių techninių žinių. Bet turėtumėt atkreipti dėmesį bent į šiuos dalykus :

 • Apžiūrėkite bendrą variklio vaizdą. Ar jis idealiai švarus ir nuplautas (tai gali signalizuoti norą kažką nuslėpti) ? Ar nesimato kokių nors plastmasinių dalių aplink variklį pažeidimų, įskilimų? Ar nėra tepalų ar kitų skysčių aiškiai matomų nutekėjimų ( skysčiai turi būti savo vietose, tad jeigu matosi nutekėjimai tam turi būti priežastis)? 
 • Įvertinkite skysčius. Ar tepalo lygis pakankamas? Ar tepalo spalva normali (daugiau apie tepalą čia ) ? Ar aušinimo skysčio netrūksta? Ar stabdžių skysčio netrūksta? Ar vairo stiprintuvo skysčio netrūksta? Kažkokio skysčios trūkumas gali būti kažkokios problemos pasekmė, žinoma gali būti tiesiog pamiršta papildyti, bet jeigu pardavėjas rūpinasi automobiliu to neturėtų būti.
 • Apžiūrėkite šlangas, laidus. Atkreipkite dėmesį į šlangas, ar jos netrūkę, nesuskilinėję? Ar laidai tvarkingi, neprivyniota kokios nors izoliacijos, ar nesimato "nuogų" laidų, ar laidai vientisi? 
 • Apžiūrėkite akumuliatorių. Ar akumuliatorius naujas ar senas, paklausikite kada keistas (jeigu senai, gali tekti žiemai pirkti naują) ? Ar akumuliatorius tvarkingai pritvirtintas? Ar akumuliatoriaus laidai švarūs, tvarkingi, nesioksidavę?
 • Paklauskite pas pardavėją. Kada keisti tepalai? Kada keisti filtrai - oro, tepalo, salono, kuro? Kada keisti diržai? Kada keistos stabdžių kaladėlės, diskai? Ar buvo variklio problemų, jei taip kokių? Paprašykite parodyti serviso knygą jei tokią turi ir pildo, apžiūrėkite įrašus kas kada daryta. Pasižymėkite. 

Patarimas - Pirminė variklio skyriaus apžiūra gali padėti Jums apsispręsti. Bet, vistik jeigu automobilis tikrai Jums patinka ir norite būti labiau tikri dėl techninės būklės, turėtumėt būtinai atvaryti atlikti patikrą ir autodiagnostiką į servisą pas profeisonalus. Autura teikia tokią paslauga - Automobilio patikra prieš perkant, galite paskaityti čia.

PARSISIŲSTI VARIKLIO SKYRIAUS APŽIŪROS SĄRAŠĄ

Naudoto automobilio vidaus apžiūra

Vidaus (salono) apžiūra taip pat labai svarbi. Tinkamai apžiūrėjus ir įvertinus saloną ir kitas vietas galima susidaryti pakankamai aiškią nuomonę apie automobilį. Atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus :

 • Kvapas. Taip, gal keistai atrodo, bet įlipę pajauskite ar nėra keistų kvapų. Ar nesmirda cigarečių dūmais (tokį kvapą sunku panaikinti)? Ar nesijaučia kokios drėgmės ar pelėsio kvapas? Ar neisjaučia kuro kvapas?
 • Rida. Užsirašykite ridą. Visas vaizdas plius minus vistiek turi atitikti ridą. Jeigu salonas kaip naujas, o rida keli šimtai tūkstančių? Arba jeigu salonas gerokai nudėvėtas, o rida kaip apynaujo automobilio? Ar vairas labai nutrintas, o rida nedidelė? Ar vairas naujas, o rida pakankamai nemaža? Visi tokie pastebėjimai svarbūs. 
 • Apžiūrėkite sėdynes, kilimėlius. Ar sėdynės nesuplyšę (sėdimos vietos, šonai, atlošai) ? Ar nepažeisti, nepurvini lubų apmušalai? Ar kilimėliai nesuplyšę? Ar po kilimėliais viskas tvarkoje? Ar sėdynės lankstosi, ar veikia automatika jeigu tokia yra? Ar sėdynių šildymas veikia jeigu yra? 
 • Apžiūrėkite paneles. Ar durelių panelės nesubraižytos? Ar niekur neskilę? Ar pagrindinė priekinė panelė nesubraižyta? 
 • Prietaisų skydelis. Atkreipkite dėmėsį ar prietaisų skydelyje nedega jokie įspėjamieji ženklai (skysčių trūkumas, "check engine") ?
 • Prietaisų patikrinimas. Ar veikia šviesos, trumpos ilgos, gabaritai, avarinis, posūkiai, atbulinės eigos, preišrūkiniai žibintai? Ar veikia elektriniai langai? Ar veikia valytuvai, langų skysčio apipurškimas priekyje/gale? Ar veikia stoglangis jeigu yra? Ar veikia šildymas? Ar veikia kondicionierius? Ar veikia veidrodėlių reguliavimas? Ar veikia esantys mygtukai ant vairo (jeigu yra) ?
 • Ažiūrėkite multimediją. Ar groja magentola? Ar veikia navigacija? Ar veikia galinio vaizdo kamera? Ar veikia kitos funkcijos (čia labai priklauso nuo automobilio modelio ir turimų privalumų).
 • Apžiūrėkite bagažo skyrių. Ažiūrėkite plastmasines dalis ar nesulaužytos, ar viskas vietose? Ar yra atsarginis ratas (jei priklauso)? Ar yra vaistinėlė, gesintuvas, automobilio pakėlėjas ir avarinis ženklas?

Patarimas - Paklauskite ar kada darytas cheminis salono valymas? Ar automobilyje buvo rūkoma ar vežiojami gyvūnai (gal esate alergiški pvz. gyvūnų pleiskanoms ar pan.)?

PARSISIŲSTI SALONO APŽIŪROS SĄRAŠĄ

Naudoto automobilio bandomasis važiavimas

Tikriausiai smagiausia dalis - pravažiavimas automobiliu. Bet taip pat reikalaujanti atidumo ir atkreipti dėmesį į tam tikras vietas :

 • Užvedimas. Užvesdami automobilį atkreipkite dėmesį ar jis lengvai užsiveda? Ar nepastebėjote keistų garsų? Ar nepasijautė koksnors susipurtymas? Ar neišmetė dūmo?
 • Vairas. Kol stovite vietoje užvestu automobiliu pasukinėkite vairą į vieną pusę ir į kitą, iki galo. Ar nesklinda joks garsas (garsai gali signalizuoti apie vairo stiprintuvo problemą, ar tam tikrų važiuoklės dalių susidėvėjimą)?
 • Sankaba. Jeigu mechaninė greičių dežė "pamindykite" sankabą, pajauskite ar jis lengvai ar sunkiai minasi? Ar įmynus ir palaikius nesklinda joks garsas? Įminkite ir įjunkite pavarą atleisdami stebėkite kaip greitai pajuda automobilis, ar tikr pradėjus atleidinėti ar jau tik į patį galą (gal jau sankaba prie pabaigos) ?
 • "Pagazuokite" . Užvedus automobilį laisvąja eiga sukelkite apsukas, pastebėkite išmetamus dūmus - ar jie yra ar nėra? Kokios spalvos (apie melsvus išmetamus dūmus skaitykite čia , apie juodus išmetamus dūmus skaitykite čia) ? Tvarkingas šiuolaikinis automobilis neturi mesti jokio dūmo.
 • Atlikite važiavimą. atlikdami važiavimą išjunkite pradžioje magentolą, kad netrukdytų klausytis.
  • Važiuokite iš pradžių lėtai, junkite bėgius stebėkite kaip jie persijungia. Ar viskas vyksta sklandžiai? Jeigu automatinė dėžė, taip pat stebėkite perjungimus, ar nėra garsų, ar viskas vyksta švariai.
  • Važiuodami aikštelėje ar kitur nedideliu greičiu apsisukite į vieną pusę į kitą pusę, klausykite važiuoklės ar nesklinda jokie bildėjimai, gergždimai ar nėra vibracijų?
  • Pavažiuokite atbuline pavara sukdami į vieną ar į kita pusę. Klausykite garsų.
  • Jeigu yra galimybė išvažiuokite į greitkelį pavažiuokite didesniu greičiu klausykite ar nėra garsų iš važiuoklės (ūžimas, cypimas)?
  • Važiuodami lygiu keliu pabandykite trumpam paleisti vairą ir pastebėti ar automobilio "netraukia" į kurią nors pusę?
  • Pabandykite lėtą ir staigų stabdymą ar viskas vyksta sklandžiai?
  • Aksceleruokite iš vietos didesniu greičiu, atkreipkite dėmesį kaip reaguoja automobilis ar vangus ar staigus, ar nėra kokių sutrukčiojimų ar pan.?
  • Įsitikinkite ar veikia rankinis stabdys, užtrukite ir jeigu išeina pabandykite truputėį pavažuoti, jeigu rankinis gerai laiko automobilis nejudės?
  • Važiuokite duobėtu keliu greičiau ir lėčiau, stebėkite ir klausykite. Pabandykite pajausti ar automobilis tolygiai važiuoja per duobes, ar nėra labai kietas ar  per daug smarkiai "plaukiojantis", gali būti amortizatorių problemos.
  • Visi įtarimą keliantys dalykai neturi būti praleisti pro akis. 

Patarimas - Suprasti važiuojant apie automobilio variklio darbą, važiuoklę, vairo mechanizmą nėra lengva, reikia šiek tiek nusimanyti (prieš važiuodami į patikrą galite paskaityti apie vairo mechanizmo problemas čia). Vistik geriausia prieš perkant naudotą automobilį atlikti pilną patikrą pas mechanikus kurie tinkamai įvertins techninius niuansus. Atliks diagnostiką, nustatys galimus gedimus ir patars daugeliu klausimų, profesionalūs meistrai greitai atpažįsta tam tikrus užmaskuotus dalykus, arba tokius dalykus kurių jūs tikėtina nepastebėsite. 

PARSISIŲSTI BANDOMOJO VAŽIAVIMO APŽIŪROS SĄRAŠĄ

Pigiai ir gerai nebūna

Auksinis patarimas - pigių gerų automobilių nebūna. Turime omeny, kad jeigu vidutinė tos klasės automobilio kaina pvz. 8000eur, ir jūs randate tokį už 5000-6000eur, turėtumėt būti labai atsargūs! Nesąžiningi pardavėjai prigalvoja įvairiausių dalykų kaip paslėpti defektus, kurie 100% anksčiau ar vėliau Jus nustebins ir nelabai maloniai. 

Geriausia naudoto automobilio patikra pas mechanikus. Kad ir kiek dėsite pastangų apžiūrai patys, paskutinę galutinę naudoto automobilio apžiūrą reikėtų patikėti profesionaliems mechanikams.

Jeigu pvz. blogai pasijaučiate, suskausta kažką, tai pradžioje galime paieškoti informacijos internete - kokie simptomai, kokios galimos priežastys. Galima paklausti patarimo pas kitus žmones- draugus, šeimos narius, kažkas patars vienaip, kažkas kitaip. Bet juk visa tai bus tik spėliojimai, gal ir tikslūs, gal nelabai. Galiausiai būtų protinga kreiptis pas daktarus, kurie toje srityje nusimano geriausiai ir tiksliausiai diagnozuos problemą, bei duos patarimų kaip ją spręsti. 

Autura - profesionalūs meistrai!

Naudoto automobilio patikros sąrašai parsisiuntimui

Rekomenduojame

17,50 €  25,00 €

Kodas 5866000;82.20 STD

4,63 €  5,79 €

Kodas 0250201032/B-080;HKT

16,20 €  18,00 €

Kodas F01M101456

63,20 €  79,00 €

Kodas 294009-0260

4,64 €  5,80 €

Kodas HG2207

Daugiau naujienų