Kodėl neveikia oro kondicionierius automobilyje? - Autura

Kodėl neveikia kondicionierius ?

Kodėl neveikia kondicionierius ?

Vienas blogiausių scenarijų kai lauke +30 šilumos, mums reikia važiuoti, bet automobilyje šaldymas neveikia. Tikriausiai kiekvienas esame važiavę tokiu automobiliu kuriame kondicionierius neveikia, arba išvis jo neturi, taigi malonumas menkas. Oro kondicionierius automobilyje kaip ir bet kuri kita esanti sistema ar dalis gali susidėvėti, sugesti ar turėti kažkokių problemų.

Kaip veikia automoibilio kondicionavimo sistema?

Jūsų automobilio oro kondicionavimo sistema susideda iš trijų pagrindinių dalių – kompresoriaus, kondensatoriaus ir garintuvo. Visi jie dirba kartu, per aukšto slėgio / žemo slėgio uždarojo ciklo sistemą pernešdami medžiagą, vadinamą šaltnešiu (freonu). Šaltnešis keičiasi iš dujinio į skystą ir atgal į dujinį ir yra gyvybiškai svarbi oro kondicionavimo sistemos ir proceso dalis.
Kompresorius varomas diržu, pritvirtintu prie automobilio variklio. Čia žemo slėgio šaltnešio dujos suspaudžiamos į aukšto slėgio aukštos temperatūros dujas prieš pumpuojant į kondensatorių. Kondensatorius veikia kaip jūsų automobilio radiatorius, nes išsklaido šilumą, bet taip pat aušina aukšto slėgio šaltnešio dujas, todėl jos virsta aukšto slėgio skysčiu.

Tada iš aukšto slėgio skysčio pašalinamas bet koks vanduo, jį pašalina įrenginys vadinamas imtuvu-džiovykle, toliau jis pumpuojamas į šiluminio plėtimosi vožtuvą. Čia aukšto slėgio skysčiui leidžiama plėstis ir tapti žemo slėgio skysčiu, nes jis patenka į žemo slėgio kilpos sistemos pusę, o po to pereina į garintuvą, esantį transporto priemonės viduje.

Šiuo metu žemo slėgio aušinimo skystis vėl virsta dujomis ir pasišalina iš garintuvo, perimdamas šilumą iš transporto priemonės vidaus. Šio proceso metu ventiliatorius pučia vėsų orą į transporto priemonės vidų.

Žemo slėgio šaltnešio dujos dabar vėl patenka į kompresorių ir procesas prasideda iš naujo.

Kodėl oro kondicionierius silpnai pučia?

Silpną oro srautą gali sukelti daugybė problemų, pradedant nuo mažų problemų baigiant rimtomis pvz., atsilaisvinusios žarnos, iki sugedusio garintuve esančio ventiliatoriaus. Kitos galimos priežastys gali būti pelėsio ar nešvarumų susikaupimas garintuve, kuris užkemša ventiliacijos angas, tai pat gali būti sugedęs sandariklis kažkurioje sistemos vietoje.

Kodėl oro kondicionierius nešaldo kaip anksčiau?

Vėlgi, yra keletas galimų priežasčių, kodėl jūsų oro kondicionierius nešaldo, kaip anksčiau. Priežastys gali būti įvairios: nuo atsilaisvinusios žarnos ar sugedusio sandariklio kažkur sistemoje iki galimų rimtesnių problemų, tokių kaip kondensatoriaus arba garintuvo neveiksnumas visu pajėgumu arba kompresoriaus variklio gedimas.

Kodėl  oro kondicionierius pradeda šaldyti, bet vėliau pučia šiltą orą?

Viena to priežasčių gali būti kompresoriaus sankabos problema, dėl kurios kompresorius nepalaiko reikiamo slėgio, todėl per sistemą teka karštas oras. Priežastis taip pat gali būti užsikimšęs išsiplėtimo vožtuvas, dėl kurio sumažėja šaltnešio srautas į garintuvą.

Rimtesnė priežastis gali būti oro kondicionavimo sistemos nuotėkis. Nuotėkis paprastai atsiranda dėl drėgmės patekimo į sistemą, kuri, sumaišyta su šaltnešiu, sukelia korozinę rūgštį, kuri pažeidžia sistemos komponentus.

Kaip patikrinti, ar oro kondicionavimo sistemoje nėra nuotėkio?

Oro kondicionavimo sistemos sandarumo patikrinimą geriausia patikėti atlikti profesionalui. Šaltnešyje yra dažiklių, kurie pasirodo esant juodai šviesai, todėl tinkamai aprūpintas specialistas gali lengvai patikrinti, ar šaltnešis nenuteka iš oro kondicionavimo sistemos.

Kas sukelia oro kondicionavimo sistemos nuotėkį?

Pagrindinės oro kondicionieriaus nuotėkio priežastys yra drėgmė ir amžius. Kaip minėta, kai drėgmė susimaišo su šaltnešiu, susidaro ėsdinanti rūgštis, kuri gali pažeisti visą oro kondicionavimo sistemą. Drėgmė gali patekti į sistemą per senus guminius sandariklius ir žarnas, kurios laikui bėgant pradėjo prarasti savo elastingumą.

 

Jeigu jūsų automobilyje kondicionierius nešaldo, tai dar nebūtinai reiškia, kad tai bus viena iš minėtų galimų problemų. Geriausia žinoma atvežti automobilį į servisą kondicionavimo sistemos patikrai, mūsų specialistai aprūpinti profesionalia įranga tad greitai nustatys ir pašalins gedimus ,o Jūs vėl galėsite mėgautis vėsiu oro automobilyje.

 

AUTUROS servise - Oro kondicionierių patikra ir remontas  | Kondicionierių pildymas . 

Rekomenduojame

63,20 €  79,00 €

Kodas 294009-0260

4,15 €  8,31 €

Kodas 4PK1488

4,64 €  5,80 €

Kodas HG2207

3,12 €  6,24 €

Kodas 5PK715

4,64 €  5,80 €

Kodas HG2217

43,20 €  48,00 €

Kodas VKPC84416

Daugiau naujienų