Kala variklis? Garsai po variklio dangčiu kurių geriau neignoruoti - Autura

Kala variklis? Garsai po variklio dangčiu

Kala variklis? Garsai po variklio dangčiu

Dyzelinis variklis ir šiaip nėra itin tylus agregatas. Jis skleidžia tam tikrą garsą, bet jis paprastai galima sakyti ramus, tvarkingas. Ypač nauji dyzeliniai varikliai, jie dirba labai tyliai. Senesni modeliai žinoma, kelia daugiau triukšmo, bet nepaisant automobilio amžiaus, jeigu variklis tinkamai prižiūrėtas ir viskas su juo gerai, jo garsas bus tolygus. 

Automobilio savininkas neretai vien iš garso supranta, kad kažkas netaip. Garsas realiai vienas iš pagrindinių signalų kuris gana greitai mus informuoja apie problemas - pvz. barška važiuoklė, bilda/kala variklis, švilpia, cypia kaladėlės, "kriokia" duslintuvas ir t.t 

Taigi jeigu pastebėjote kitokį variklio garsą nei įprastai - verta sunerimti. Žinoma kiekvienas garsas skirtingas, bet ignoruoti jų nevertėtų.

Cypimo garsas variklyje

Dažniausiai šis erzinantis garsas yra susijęs su atsilaisvinusiu diržu. Taip pat tai gali būti sugedęs diržo įtempėjas. Diržas suka generatorių ir vandens siurblį. Dėl jo svarbos jūs neturėtumėt praleisti šio garso ir nieko dėl to nedaryti. Žinoma yra ir kitų priežasčių, kodėl jūsų automobilis gali skleisti cypimo garsą. Jei jis sklinda ne iš variklio srities, o pvz. sukant vairą, problema gali būti važiuoklės sistemoje. Arba, jei stabdydami girdite cypimą - gal tai kaladėlių nusidėvėjimas.

Tiksėjimo, klaksėjimo garsas

Daugiausiai toks garsas, kurį skleidžia automobilio variklis, kai pritrūksta alyvos. Jis primena spragtelėjimą, tiksėjimą ar klaksėjimą. Laimei, ši būklė yra viena iš lengviausiai diagnozuojamų, tiesiog pažiūrėkite į tepalo matuoklį.
Taip pat galite lengvai išspręsti problemą įpylę daugiau alyvos. Tačiau tepalo dapylimas yra trumpalaikis sprendimas. Jums visgi reikėtų išsiaiškinti, kodėl jūsų automobilyje trūko alyvos, nes nedidelis trūkumas per ilgą laiką yra normalus, bet jeigu reikia vis dapylinėti tai akivaizdu, kad problema didesnė.

Mažą alyvos kiekį gali lemti nuotėkis tiek viduje, tiek išorėje, o gal ji sudega..

Tačiau jei patikrinsite alyvą ir viskas atrodo gerai, jos netrūksta, viena iš problemų gali būti vožtuvų mechanizmo gedimas. Tai rimti rūpesčiai, į kuriuos reikėtų nedelsiant atkreipti dėmesį.

Metalo trinties garsas, ar šlifavimo garsas

Yra daug skirtingų automobilių sistemų, kurios gali skleisti tokį kaip šlifavimo triukšmą, tačiau sutelkus dėmesį tik į variklį, tai gali būti dėl susidėvėjusių guolių. Tokiu atveju važiuodami arba tuščiąja eiga girdėsite nemalonų "šlifavimo" garsą.
Tačiau šis triukšmas, atsirandantis perjungiant pavaras, greičiausiai bus dėl sankabos. Taip pat jis gali atsirasti posūkyje dėl su pakaba susijusios problemos.

Žinoma, labiausiai žinoma šio garso priežastis susijusi su stabdžiais, kai kaladės yra visai nusidėvėjusios. 

Kalimo garsas variklyje

Vairuojant variklis gali skleisti ryškų kaukšėjimą arba metalinį beldimą. Tai galima apibūdinti terminu - "detonacijos smūgiu".
Taip nutinka, kai viename iš cilindrų esantis kuro ir oro mišinys detonuoja daugelyje vietų vienu metu. Gali būti, kad į sistemą įpylėte netinkamo oktaninio skaičiaus degalų, o tai gali sukelti šią problemą.

Tačiau tai taip pat gali sukelti liesas oro ir degalų mišinys, netinkamas degimo laikas arba pažeistas detonacijos jutiklis. Išgirdus kalimo garsą siūlytume nelaukiant atvykti patikrai.

Šnypštimo garsas variklyje

Jei iškart išjungę variklį girdite šnypštimą ar spragsėjimą, gali būti, kad yra nuotėkis. Alyva arba aušinimo skystis nutekėjo ant karšto variklio komponento.
Galite pamatyti nuotėkį ant išmetimo kolektoriaus. Bet kuriuo atveju problemą reikia spręsti nedelsiant, ypač jei variklis pradeda perkaisti.

 

Apibendrinant, variklio garsai gali būti įvairūs, net ir tam pačiam gedimui garsas skirtiguose automobiliuose prie skirtingų aplinkybių gali skirtis. Taip pat kiekvienas mūsų ir garsą galime įvardinti skritingai. Esmė ta, jeigu garsas sklinda iš variklio (kaip ir iš bet kurios kitos automobilio vietos) verta geriau patikrinti pas mechanikus. 

Visi pašaliniai garsai dažniausiai kažką reiškia ir yra atsidandantys dėl juos sukeliančių problemų.

Rekomenduojame

6,03 €  8,61 €

Kodas 0250202021/SX63;STR

17,00 €  34,00 €

Kodas 2558F/55401;RUV

62,44 €  78,05 €

Kodas 294200-0160

108,00 €  120,00 €

Kodas 294009-0120

63,20 €  79,00 €

Kodas 294009-0260

4,63 €  5,79 €

Kodas 0250201032/B-080;HKT

Daugiau naujienų