Dumbliai ir mikrobai automobilio kuro bake - Autura

Dumbliai ir mikrobai dyzelinio automobilio bake

Dumbliai ir mikrobai dyzelinio automobilio bake

Dauguma turbūt pirmą kartą išvis išgirsite, kad kuro bake gali augti dumbliai. TAIP ir su šia problema susiduria ne vienas automobilio savininkas. Vieni anksčiau, kiti vėliau.

Dumbliai automobilio kuro bake

Sunku įsivaizduoti, kad kažkokie dumbliai ar mikrobai galėtų atsirasti dyzelino bake? Techniškai žiūrint dyzelinio kuro bako viduje dumbliai negali augti. Dumbliams augti reikalinga saulės šviesa, todėl joms augti dyzelinio kuro bako tamsoje turėtų būti neįmanoma. Tačiau yra mikrobų, tokių kaip pelėsis, bakterijos ir grybelis, kurie patenka į jūsų dyzelinio kuro baką ir ten dauginasi ir pradeda daryti rimtas problemas, jei nesiimate jokių priemonių su laiku viskas baigiasi kuro sistemos gedimu ir brangiu remontu. Tad svarbiausia užkirsti kelią šiems mikrobams daugintis.
Mikrobai gali įsirengti sakykim puikią "buveinę" jūsų dyzelinio kuro bake, kai tik į jį patenka vanduo. Mikrobams išgyventi reikia maisto ir vandens, o dyzelinis kuras ir vanduo suteikia jiems viską, ko reikia mirkobų kolonijoms užauginti. Per palyginti trumpą laiką mikrobų kolonijos gali padaryti jūsų dyzelinį kurą netinkamą naudoti, o kuro sistemą smarkiai sugadinti.
Kadangi kuras kurį pilame nėra itin kokybiškas ir niekas negali 100proc įsitikinti, kad jis nėra užterštas, kad jame nėra vandens, turime imtis papildomų priemonių kurios atliktų prevencinę priežiūrą.


Kaip žinoti ar jūsų kuro bake kaupiasi dumbliai?

Atrodo paprasčiausia galėtume pažiūrėti į kuro bako vidų ir pamatyti ar ant bako sienų ir dugno kaupiasi dumbliai. Tikėtina, kad nelabai kam pavyktų tai padaryti. Vienas iš paprastų būdų pasakyti ar jūsų bake auga dumbliai yra tiesiog stebėti kuro filtrus. Kai jūsų degaluose yra mikrobų, degalų filtrai gali užsikimšti greičiau nei įprasta. Keiskite kuro filtrus autorizuotuose servisuose, kur specialistai keisdami kuro filtrą, senąjį apžiūrės ir sugebės pastebėti ar yra įtartinų sankaupų filtre. Antraip pakeistas filtras gali tik laikinai išspręsti prastai dirbantį variklį nuo užkimšto filtro.
 

Kokia prevencija nuo dumblių kuro bake?

Jeigu jau yra dumblių Jūsų kuro sistemoje, tai viskas priklauso nuo jų kiekio. Jeigu jų yra gerokai daugiau, tai tikėtina, kad vienintelė priemonė bus rankinis jų pašalinimas iš kuro bako ir rimtas kuro sistemos praplovimas. Tokį darbą galima atlikti mūsų Auturos servise.

Žiūrint prevenciškai dumbliams augti yra būtinas vanduo, tad pirmiausia reikia, kad bake jo nebūtų.
- Vandens pašalinimui siūlome naudoti drėgmę absorbuotjantį kuro priedą - Dry Fuel  - pigus, bet efektyvus priedas. Rekomenduojamas visiems benzininiams ir dyzeliniams varikliams - su turbokompresoriais ir be jų. Geriausias rezultatas naudojant kas 6mėn. 
- Bakterijų naikinimui siūlome naudoti laiko patikrintą priedą - JLM Anti-Bacteria - tinka visiems dyzeliniams varikliams su turbokompresoriais ir be jų, taip pat visoms „Common Rail“ sistemoms, naudojančioms įprastą dyzelinį kurą. Taip pat biodzeylinui.

Taip pat stenkitės, kad kuro bakas būtų kuo pilnesnis. Jeigu kuro bakas dažnai būna apytuštis tai sudaroma terpė kondensatui kauptis, ko pasekoje kaupiasi vanduo bako viduje. Nepilkite kuro iš neaiškių degalinių, nepilkite kuro iš senų bakų, nepilkite kuro iš "garažėlių" tiekėjų wink

Rekomenduojame

Daugiau naujienų