DPF filtrai: ką reikėtų žinoti? - Autura

DPF filtrai: ką reikėtų žinoti?

DPF filtrai: ką reikėtų žinoti?

Jei turite dyzelinį automobilį, ko gero, žinote, kad jame yra įmontuotas DPF (dyzelino kietųjų dalelių filtras). Tokie filtrai dyzelinu varomuose automobiliuose montuojami jau ne vieną dešimtmetį, tačiau jų naudojimas ir priežiūra vis dar kelia klausimų automobilių savininkams. Sužinokite, kuo svarbūs DPF filtrai, kaip juos prižiūrėti bei ką daryti, susidūrus su jų gedimais.

Kas slepiasi po junginiu DPF?

DPF (dyzelino kietųjų dalelių filtras) – tai įtaisas, montuojamas dyzelinių variklių išmetimo sistemoje, siekiant pašalinti iš išmetamųjų dujų kietąsias daleles (suodžius). DPF filtrai dažniausiai naudojami transporto priemonėse, taip pat stacionariuose dyzeliniuose varikliuose, pavyzdžiui, naudojamuose elektrinėse ir pramoniniuose įrenginiuose.

Kietosios dalelės yra pagrindinis oro taršos veiksnys, siejamas su įvairiomis sveikatos problemomis – kvėpavimo takų susirgimais, širdies ligomis ir pan. Tad automobiliuose įtaisyti DPF filtrai svarbūs tuo, kad padeda sumažinti išmetamųjų teršalų (kietųjų dalelių) kiekį iš dyzelinių variklių bei pagerinti oro kokybę. 

Be to, kiekvienas automobilis privalo atitikti atitinkamas leistinos taršos normas, tad DPF filtrai padeda dyzeliniams varikliams atitikti išmetamųjų teršalų reikalavimus, galiojančius daugelyje Europos šalių.

Ką daryti, jei filtras užsikimšo / sugedo?

Kai filtras pradeda užsikimšti, prietaisų skydelyje užsidega įspėjamoji DPF filtro lemputė ir / arba apie tai praneša sumažėjusi automobilio trauka bei išaugusios kuro sąnaudos. Tokiais atvejais įprastai pradedamas automatinis valymo procesas, vadinamas regeneracija, kurio nederėtų nutraukti, kitaip tariant, reikėtų neužgesinti variklio iki kol valymas bus baigtas, priešingu atveju – filtras gali sugesti.

Kartais DPF filtras automatiškai nebeišsivalo, tuomet būtina nedelsiant nuvykti į autoservisą ir išvalyti filtrą mechaniškai. Bene geriausias būdas tai atlikti – išimti DPF filtrą iš automobilio ir išplauti jį vandens bei hidrokarboninio skysčio mišiniu (ecoDPF sistema).

Kaip atliekamas valymas ir kuo jis naudingas?

  • Pirmiausia, išmontuotam dyzelinio automobilio DPF filtrui atliekama išorinė ir vidinė apžiūra su endoskopu.
  • Tuomet, atlikus pralaidumo testavimą ir atspausdinus patikros rezultatus, pradedamas antrasis etapas – DPF filtro plovimas. Jis atliekamas naudojant specialią ekologišką chemiją ir tam tikros temperatūros suslėgto vandens bei oro mišinį, kuris tiekiamas 160 litrų per minutę greičiu.
  • Dyzelinio automobilio DPF filtro plovimo metu pašalinamos visos PM10 dalelės, pelenai , suodžiai, alyvos likučiai, ceris (FAP filtrų atveju).

EcoDPF yra aukštos kokybės, aplinką tausojanti ir ekonomiškai efektyvi DPF / FAP filtrų ir katalizatorių valymo sistema, kuri nekelia pavojaus sugadinti filtro elementą (kas gali nutikti naudojant aukštos temperatūros (išdeginimo) valymo metodus).

Ši sistema leidžia užtikrinti efektyvų DPF filtrų pralaidumo atstatymą iki 98 %. Taip galite sutaupyti net iki 70 % lėšų lyginant su naujo DPF filtro įsigijimu – sumažėja dujų priešslėgis, o tai reiškia ir mažesnes kuro sąnaudas, taip pat atkuriama optimali variklio galia.

Išplautas DPF filtras tarnauja tiek pat kiek ir naujas, apie 120 000–180 000 km. Be to, taikant ecoDPF metodą nereikia pjaustyti filtro korpuso ar ištraukti jutiklių (kurie taip pat bus valomi).

Užregistruokite automobilį apžiūrai „Auturoje“ ir sužinokite savo transporto priemonės DPF filtro būklę.

Užsikimšo? Išvalysime! Sugedo? Pataisysime!

Rekomenduojame

4,63 €  5,79 €

Kodas 0250201032/B-080;HKT

7,37 €  9,21 €

Kodas CA5331/EL3451

16,20 €  18,00 €

Kodas F01M101456

17,50 €  25,00 €

Kodas 5866000;82.20 STD

13,50 €  15,00 €

Kodas F01M101454

4,15 €  8,31 €

Kodas 4PK1488

Daugiau naujienų