Lambda zondo gedimai ir kaip juos atpažinti? - Autura

Deguonies daviklis- žinomas kaip Lambda zondas.

Deguonies daviklis- žinomas kaip Lambda zondas.

Blogus deguonies jutiklio - lambda zondo simptomus galima pakankamai greitai atpažinti, jeigu žinai kokie jie. Šiai dienai kai kurie vairuotojai apskritai net nėra girdėję kas išvis tas lambda zondas. Kas čia yra? Kažkas kažką zonduoja laugh?

Kas yra lambda zondas?

Lambda jutiklis yra svarbi automobilio išmetamųjų teršalų valdymo dalis. Jis yra sumontuotas išmetimo sistemos rėme prieš katalizatorių. Lambda zondas į variklio kompiuterį ECU persiunčia informaciją apie tai kiek % O2 deguonies yra išmetamosiose dujose. Kompiuteris gavęs šią informaciją iš lambda zondo, žinoma ir iš kitų matavimo įrenginių ( temperatūros, oro srauto matuoklio ir t.t) tinkamai reguliuoja kuro mišinį. Viso to esmė yra, kad Jūsų automobilis terštų aplinką kuo mažiau.
Dauguma automobilių dažniausiai turi vieną lambda zondą, bet vis labiau griežtėjant aplinkos apsaugos nuo užterštumo reikalavimams automobilių gamintojams. Naujuose automobiliuose lambda zondų gali būti ir ne vienas.

Kokie pagrindiniai lambda zondo gedimo požymiai?

Na kaip ir visos dalys taip ir deguonies jutiklis - genda. Kaip greitai lambda zondas sugenda pagrinde priklauso nuo eksploatavimo sąlygų. Lambda zondas yra panašus į kaitinimo žvakę ir įmontuotas sekančiai po išmetimo kolektoriaus. Taigi galite iškart suprasti, kad jis dirba tikrai ekstremaliu rėžimu - aukšta tempratūra, įvairios vibracijos. Žodžiu ateina laikas ir jis sugenda. Gamintojai deklaruoja, kad lambda zondas realiai gali tarnauti 100.000-150.000km, arba ir daugiau. Su sąlyga, kad yra prižiūrimas ir reguliariai patikrinamas.

Jeigu deguonies daviklis sugedo jūs turėtumėt pastebėti bent vieną šių požymių, arba kelis iš jų :

 • Pirmiausia tai gerokai padidėja kuro sunaudojimas. Pvz. jeigu vidutiniškai sunaudoja 8l/100km, sąnaudos gali pakilti iki 12l/100km ar daugiau ;
 • Sekantis požymis juodi dūmai išmetimo sistemoje. Sugedus lambda zondui viena iš pirmųjų požymių ;
 • Motoro apsukos yra nevienodos, pulsuoja, kinta ;
 • Pajausite ir galios sumažėjimą. Automobilis traukia sunkiau, jaučiamas "bukumas" ;
 • Užsidega variklio skydelyje "check engine" daviklis.

Lambda zondas gali sugesti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai tai būna elektros gedimai, įvairios apnašos susikaupę ant daviklio, fiziškai pažeistas zondas. Betkokiu atveju jeigu sugedo lambda zondas jį privaloma pakeisti nauju.

Kaip pakeisti lambda zondą?

Prieš keisdami lambda zondą, turite diagnozuoti problemą. Turite turėti gerą diagnostikos įrankį kuris tinkamai nustatys gedimo kodą/-us. Kai žinosite gedimo kodą galėsite nuspręsti kokių veiksmų reikia imtis.

 • Kadangi kaip sakėme daugelis naujų modelių turi kelis lambda jutiklius, įsitikinkite, kad teisingai nustatėte blogą jutiklį, kad per klaidą nepakeistumėte netinkamo. Tinkamas diagnostikos įrankis čia turėtų Jums pagelbėti nustatant kuris jutiklis sugedęs ; 
 • Tuomet atjunkite laido jungtį ; 
 • Tada specialiu veržliarakčiu išsukite lambda zondą. Įsukite naują ;
 • Dauguma lambda jutiklių sriegiai aptepami specialiu elektrai laidžiu mišiniu ;
 • Priveržkite jutiklį iki rekomenduojamo sukimo momento ;
 • Kai jutiklis yra vietoje, prijunkite laido jungtį ;
 • Dabar vėl prijunkite diagnostikos įrankį ir ištrinkite visus susijusius gedimų kodus ;
 • Galiausiai įjunkite degimą ir patikrinkite, ar užgeso "check engine" lemputė, tada atlikite bandymą kelyje ;

Geriausiai jeigu neesate tokių darbų darę patikėti juos specialistams. Netinkamai įvtirtintas ar sujungtas lambda zondas gali pridaryti problemų.

Ar brangu pakeisti lambda zondą?

Pats lambda zondas kaip detalė kainuoja įvairiai priklausomai nuo automobilio. Gali kainuoti 30eur, gali 50eur gali ir 100eur. Taigi galite paieškoti internete ir rasti plius minus kokia lambda zondo kaina Jūsų automobiliui, bet nepamirškite žiūrėti tik orignalius lambda jutiklius, nepirkite pigių kinietiškų, neaiškių gamintojų nors jie ir gerokai pigesni. Dažnai jie veikia netinkamai, netinkamai matuoja, klaidingai atiduoda informaciją į ECU. 

Kalbant apie darbą, kaina irgi svyruoja įvairiai, priklauso taip pat koks automobilis, kur stovi pats deguonies jutiklis, ar jį lengva pasiekti. Mechanikas vistiek pradžioje turi jungtis diagnostikos įrankį ir viską atlikti nuosekliai. Gali būti, kad lambda zondas bus užrūdyjęs, jį bus sunku atsukti ir teks praleisti nemažai laiko jį norint iškrapštyti. Taigi tiksli darbų kaina nustatoma po apžiūros, bet preliminariai orientuotis reikėtų už darbus mokėti nuo 30eur.

Rekomenduojame

63,20 €  79,00 €

Kodas 294009-0260

6,03 €  8,61 €

Kodas 0250202021/SX63;STR

13,50 €  15,00 €

Kodas F01M101454

17,50 €  25,00 €

Kodas 5866000;82.20 STD

108,00 €  120,00 €

Kodas 294009-0120

Daugiau naujienų