Kodėl užsidegė tepalo lemputė? Kokie gedimai susiję? - Autura

Kodėl užsidegė tepalo lemputė? Ką tai reiškia?

Kodėl užsidegė tepalo lemputė? Ką tai reiškia?

Kodėl užsidegė tepalo lemputė? 

Kai matote, kad jūsų automobilio prietaisų skydelyje užsidega bent kokia indikacinė lemputė, tai paprastai reiškia vieną dalyką - kažkas ne taip ir reikia atkreipti dėmesį. Ir nors šie indikatoriai retai pasirodo, dažniausiai pasidaro baisu juos pamačius, ypač kai tai yra  tepalo "varvanti lempa" . Ar trūksta alyvos, ar tai rodo, kad kažkur išbėga tepalas? Kaip ilgai dega indikacija? Ar reikia itin ekstremaliai reaguoti? Prieš pradėdami panikuoti laugh (nors to nerekomenduojame daryti) , pažiūrėkime, ką reiškia jūsų automobilio užsidegusi alyvos lemputė, kokia gali būti problema ir kaip ją išspręsti?

Ką reiškia tepalo lemputės indikatoriaus užsidegimas?

Kai ant prietaisų skydelio užsidega alyvos lemputė, tai gali reikšti, kad jūsų automobilyje yra žemas tepalo slėgis. Šis tepalo slėgio kritimas gali būti kelių dalykų ženklas: automobilyje mažai tepalo, jūsų alyva yra nešvari arba jūs turite kažkur tepalo nuotėkį.

Taigi kaip žinoti ar trūksta tepalo?

Daugumai tai labai aišku, BET ne visi tai daro ir ne visi žino. Variklio alyva nėra amžina - ji naudojasi. Ir nors tepalas nesinaudoja, kaip kuras, galų gale alyva tikrai sumažės po atitinkamo laiko. Beveik kiekviename automobilyje yra alyvos slėgio stebėjimo sistema, bet ne visose transporto priemonėse prietaisų skydelyje yra indikatoriai. Štai kodėl geriausia patikrinti tepalo lygį rankiniu būdu variklyje! Reikėtų nepamiršti, kad elektroninės stebėjimo sistemos yra tikrai labai geras dalykas ir padeda prižiūrėti automobilį, bet būna, kad jos klysta. Kartas nuo karto tikrindami alyvos lygį rankiniu būdu tikrai nesugaišite daug laiko.

Laimei, patikrinti tepalo lygį yra tikrai paprasta, tą gali padaryti net žmogus pirmą kartą pakėlęs variklio dangtį :) Taigi jeigu esate būtent toks, kuris "nedraugaujate" su automobiliais ir Jums svarbiausia, tiesiog su juo važiuotii iki tol kol kažkas..atsitinka, pradėkite nuo automobilio priežiūros vadovo, dažniausiai visuose automobiliuose jis tikrai yra. Tai padės jums išsiaiškinti tiksliai kaip ir kur pamatuoti tepalo lygį. Pakėlę variklio dangtį suraskite automobilio alyvos lygio matuoklį - jis paprastai turi geltoną arba rausvą rankeną. Ištraukite matuoklį ir nuvalykite jį švariu skudurėliu. Vėl įdėkite matuoklį ir vėl jį išimkite, kad pamatytumėt tikslesnius rodmenis. Jei alyvos likutis ant alyvos lygio matuoklio galo yra ties pirmu brūkšniu arba žemiau, tai laikas papildyti tepalą. Tiesa, idealiausia tikrinti alyvą kai variklis šaltas, o automobilis stovi lygioje vietoje.

Jei pastebite, kad stabdant užsidega ar blyksi jūsų alyvos lemputė, tai taip pat gali būti ženklas, kad tepalo yra mažai. Tepalas juk yra skystis. Ir jei tepalo trūksta, alyva gali atsitraukti nuo slėgio jutiklio, ypač kai stabdote. 

Kaip žinoti, kad tepalas užterštas?

Skirtingai nei kuro indikatorius, kuris užsidega, kai degalų bake yra mažai, deganti alyvos lemputė ne visada reiškia, kad jums trūksta alyvos. Tai taip pat gali reikšti, kad alyva su teršalais.

Kaip tepalas gali užsiteršti? Tepalas tekėdamas per variklio sistemą, gali surinkti susikaupusį purvą, dulkes ir mažus mikro teršalus, todėl gali tapti nešvarus. 

Jeigu alyvos lygis normalus, bet indikacija dega, tuo pačiu metu patikrinkite, ar neužsiteršusi alyva-  patikrinkite ją paprastai ant matuoklio. Švarus tepalas turi būti skaidrus, į gintarą panašios spalvos ir šiek tiek skystas. Jei jūsų tepalas atrodo itin tamsus, keisto kvapo arba yra tirštas ir dumblėtas, tai reiškia, kad alyva užsiteršusi ir laikas būtų ją pakeisti.

 

Kaip žinoti jeigu yra alyvos nuotėkis?

Jeigu patikrinote ir alyvos trūko, jos papildėte, bet itin greitai lemputė vėl dega. Galimai jis kažkur išbėga. Norėdami patikrinti, ar nėra alyvos nuotėkio, palikite savo automobilį kelioms valandoms stovėti ant lygaus paviršiaus (pvz. aikštelėje, prieš tai pažiūrėkite ar nėra kokių senų tepalo dėmių toje vietoje). Po kiek laiko grįžę pažiūrėkite po automobiliu ar nesimato privarvėjusio tepalo dėmių.

Jei nematote balų, bet vis tiek įtariate nuotėkį, pabandykite įpilti tepalo iki maksimalios tepalo matuotklio žymės. Įsitikinkite, kad alyvos lemputė nebedega. Pradėkite važiuoti ir pažiūrėkite, ar vėl užsidega alyvos lemputė? Jei taip, vėl patikrinkite alyvos lygį. Jei tepalo yra nedaug, greičiausiai laikas į "pasimatymą" su servisu dėl detalesnės patikros - ir taip, greičiausiai tai nieko gero nežada. Bet tą padaryti būtina.

Kartais dėl tepalo nuotėkio atsiranda kitų simptomų, tokių kaip degimo kvapas ar dūmijimas iš variklio. Tačiau šie simptomai ne visada gali pasireikšti. Paprastai geriausias būdas pašalinti bet kokias su variklio alyva susijusias problemas yra pristatyti automobilį visapusiškai patikrai profesionalams į rankas. Šiuo atveju Auturos specialistai padės nustatyti kokios problemos susijusios su alyvos dingimu.

Jeigu su tepalu ir jo lygiu viskas gerai, bet lemputė vistiek dega?

Taip, būna ir taip, kad prietaisų skydelyje šviečianti alyvos lemputė ne visada reiškia, kad trūksta tepalo, nuotėkis ar teršalai. Tai gali reikšti, kad reikia pakeisti alyvos slėgio jutiklį arba tepalo siurblį.

Kaip žinoti ar tepalo slėgio jutiklis sugedo?

Automobilio tepalo slėgio jutiklis yra mažas į kamštį panašus daviklis, kuris stebi jūsų automobilio alyvos slėgį ir praneša, jei jis nukrenta žemiau tam tikros ribos. Bet kaip ir visa kita jūsų automobilyje, jis gali susidėvėti, o tai gali siųsti gedimo signalus, kurie įjungia jūsų alyvos indikatorių skydelyje.

Norėdami patikrinti, ar jūsų alyvos slėgio jutiklis yra nusidėvėjęs, jutiklį reikia išimti. Jei neturite įrankių ir patirties, kaip tai padaryti patys, paprašykite specialistų, kad tai padarytų.

Ar tepalo siurblys sugedęs?

Blogas tepalo siurblys efektyviai nepaskirstys tepalo variklio judančioms dalims, todėl variklis gali kelti triukšmą ir perkaisti, o galiausiai tai gali sukelti labai rimtų problemų. Nedelsdami nustokite eksploatuoti automobilį, jei įtariate, kad jūsų tepalo siurblys sugedo. Tokiu atveju automobilį reikėtų pristatyti į servisą patikrai ir remontui.

Visos paslaugos susijusius su teplais vienoje vietoje

Reguliarus tepalo keitimas, kokybiškas tepalas ir filtrai yra vienas svarbiausių teisingos eksploatacijos būdų. Autura servise gausite aukščiausio lygio tepalų ir filtrų keitimo, patikros paslaugas. Naudojame tik kokybiškus tepalus ir filtrus, suteikiame garantijas. Esame įgaliotas Bosch servisas, tad darbas pagal aukštus standartus yra mūsų kasdienybė.

Daugiau apie Tepalų keitimą skaitykite ČIA - TEPALŲ KEITIMAS AUTUROJE

 

Rekomenduojame

Daugiau naujienų