Kaip paruošti automobilį ilgai kelionei? Kurias vietas būtina patikrinti? - Autura

Automobilio paruošimas ilgai kelionei

Automobilio paruošimas ilgai kelionei

Vis labiau populiarėja atostogos keliaujant automobiliu- tai ypač išaugo COVID pandemijos metu. Toks keliavimo būdas turi išties daug privalumų, bet mes ne apie juos. Pakalbėkime apie automobilio techninį paruošimą ilgam keliui. Juk suprantame, kad išvažiuoti į kelionę automobiliu pvz. daugiau nei 1000km neatlikus bent patikros, būtų mažų mažiausiai neatsakinga. Patikra - tai tik vienas iš dalykų kuris bent jau garantuos (jeigu visi mazgai sėkmingai ją praeina), kad nuvažiavus kelis šimtus kilometrų neliksite stovėti šalikelėje. O jeigu dar naktį? Ir jeigu kažkur miško kelyje, kur mažai eismo?? Hmm.. ne pats smagiausias variantas laugh

Pagrindiniai techniniai dalykai ruošiant automobilį ilgai kelionei

Taigi, jeigu jau nusprendėte ilgai keliauti automobiliu - privalote pasirūpinti automobiliu, kad jis maksimaliai būtų patikrintas. Pradėjus kelionę ir susidūrus su techniniais nesklandumais (kurių galėjote išvengti atlikę namų darbus) sukels jums ir stresą, papildomų išlaidų svetimoje šalyje, naudosite brangų atostogų laiką nenumatytiems dalykams. Kam to reikia?

Mes Auturoje teikiame paslaugą - Automobilio paruošimas ilgai kelionei. Viskas paprasta atveži - palieki - mes patikriname, sutvarkome - atiduodame - jūs išvažiuojate ramiai į kelionę. Žinome garantijų, 100% nebūna, kad tikrai kažkas neatsitiks. Bet bent jau tikrai būsite tikri, kad visi esminiai dalykai patikrinti, sutvarkyti ir tai leis ramiau jaustis kelionės metu.

Ką techniškai verta tikrinti, pakeisti, papildyti prieš išvažiuojant į ilgą kelią :

Skysčiai :

 • Patikrinkite langų skystį. Pripilkite pilną bakelį. Jeigu yra galimybė pasiimkite papildomai. Keliaujant ypač vasarą, langų sksyčio sunaudojama išties nemažai. Jeigu skystis baigsis kelyje kai aplink nebus kur jo įsigyti, jūs tikrai apsidžiaugsite turėdami atsarginį bakelį.
 • Vairo stiprintuvo skystis. Patikrinkite ar jo netrūksta. Esant trūkumui pripilkite, jeigu jis vėl pamažėja, turėtumėte patikrinti vairo sistemą. 
 • Stabdžių skystis. Patikrinkite skysčio lygį, taip pat papildykite jeigu trūksta.
 • Aušinimo sistemos skystis. Jo trūkti taip pat negali. Įsitikinkite, kad jo yra pakankamai. 

Alyva ir filtrai :

 • Atsižvelkite į tai kada keitėte alyvą ir alyvos filtrą. Įvertinkite kiek kilometrų planuojate važiuoti. Rekomenduotume net jei iki keitimo liko 1000-2000km, o jūs važiuosite panašų atstumą - vistiek pasikeisti alyvą su filtru. Šviežia alyva ir filtras užtikrins sklandų variklio tepimą vairuojant ilgus atstumus. Visada turėkite nedidelį kiekį alyvos atsargoje.
 • Būtinai pasikeiskite Oro filtrą, Kuro filtrą, Salono filtrą. Šiuos dalykus būtina pakeisti ruošiantis ilgai kelionei.
 • Patikrinkite pavarų dėžės alyvą. Nors ji nėra dažnai keičiama, vistik vykstant tolimus atstumus rekomenduotume bent pasitikrinti.

Padangos ir važiuoklė :

 • Būtinai atlikite važiuoklės patikrą. Visi mazgai turi būti pertikrinti, klibančios ar keliančios abejonę detalės pakeistos. Stabdžių sistemos dalys patikrintos, jei reikia pakeisti kaladėles, diskus ir t.t Važiuoklė ir stabdžių sistema yra vienas pagrindinių dalykų kurių nepatikrinus į ilgą kelionę leistis DRAUDŽIAMA. Rimtai, nejuokaukite! Tai yra tiek Jūsų kaip vairuotojo, tiek Jūsų keleivių ir kitų eismo dalyvių SAUGUMAS.
 • Automobilio padangos. Turite įsitikinti, kad padangos dar tinkamos ilgam atstumui. Kad tolygiai nusidėvėjusios. Ar nėra įtartinų vietų ant padangų pvz. nusidėvėjimo ant vidinės dalies, gal dažnai tenka dapūtinėti ar pan. Esant reikalui žinoma turėtumėt dėti naujas padangas.

Diržų keitimas :

 • Atsižvelgiant į ankstesnį keitimą ir planuojamą kelionės atstumą turėtumėt reikalui esant pasikeisti variklio diržų komplektą, įtempėjus, vandens pompą. Kelyje atsiradus poreikiui keisti diržus ar pvz. vandens pompą, automobilį gali tekti tempti ar kviesti tralą. Užtruksite. Blogiausia kas gali nutikti tai senas, nekeistas diržas nutrūks, ko pasekoje tikėtina kelionė bus baigta.

Autodiagnostika :

 • Vienas mūsų nuomone pagrindinių dalykų kurį turite atlikti tai diagnostika. Pajungus automobilį prie kompiuterio jis bus nuskaitytas ir įvertintas. Meistras pamatys jeigu yra kažkokių esminių nuokrypių kurie turėtų būti būtinai sutvarkyti prieš leidžiantis į kelią. Vizualiai daug ko juk nepamatysi, o automobilio viduje slypi daug įvairių procesų kurie gali būti "pažeisti" ir juos reikėtų žinoti.

Kuro sistemos patikra :

 • Atlikite kuro sistemos patikrą. Diagnostiką. Kaip veikia purkštukai, kuro siurblys. Sugedus kelyje kuro sistemos dalims, galite ilgam užtrukti.

Kiti dalykai :

 • Verta patikrinti automobilio šviesas. Trumpos, ilgos, gabaritai, posūkiai.
 • Patikrinkite valytuvus. Ar gerai valo, ar nebraižo stiklo. Reikalui esant pakeiskite.
 • Patikrinkite oro kondicionierių. Ar pakankamai freono. Dažniausiai keliaujama vasarą, tad nesinorėtų niekam esant +30 keliauti be veikiančio kondicionieriaus,

Tai bemaž pagrindinis sąrašas į kurį reikėtų atsižvelgti ruošiantis keliauti automobiliu ilgus atstumus. Aišku gali pasirodyti, kad tokią patikrą pilną atlikti bus labai brangu. Deja, brangiausia ne patikrą atlikti, o rastus gedimus pašalinti. Verta pagalvoti ar geriau susitvarkyti automobilį Lietuvoje ir ramiai saugiai važiuoti į kelionę, ar atsiradus bėdai kažkur bandyti ją spręsti ten. O gal Jūsų automobilis yra visiškai tvarkingas, tai tiesiog įsitikinsite.

Kiti patarimai prieš važiuojant į ilgą kelionę automobiliu

Yra ir kitų dalykų į kuriuos reikėtų atsižvegti, kurie gali būti naudingi kelionėje su mašina.

 • Įsidėkite vaistinėlę, gesintuvą, avarinį ženklą
 • Išvalykite automobilį prieš kelionę. Išmeskite šiukles, išvalykite langus. Švariu automobiliu daug maloniau važiuoti.
 • Jeigu turite vietos vežkitės atsarginių skysčių - aušinimo, stabdžių, stiprintuvo, langų, tepalo.
 • Turėkite greito remonto pakuotę padangai. 

Planuojate vykti į ilgą kelionę automobiliu? Kreipkitės į Autura servisą, mūsų meistrai atliks pilną automobilio patikrą. Sutvarkysime ką reikia ir paleisime Jus saugiai važiuoti į kelią.

Rekomenduojame

4,63 €  5,79 €

Kodas 0250201032/B-080;HKT

17,50 €  25,00 €

Kodas 5866000;82.20 STD

108,00 €  120,00 €

Kodas 294200-0300

16,20 €  18,00 €

Kodas F01M101456

3,80 €  4,75 €

Kodas CA4261

6,03 €  8,61 €

Kodas 0250202021/SX63;STR

Daugiau naujienų